Ci rewelacyjni Grecy

Terry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia powieść historyczna
The groovy Greeks
2000-01-01
Jarosław Kilian
Strrraszna Historia
historia grecy rewelacyjni grecy straszna historia

Jeśli masz młodszego brata lub siostrę bądź kuzynostwo, to jest to idealna książka dla nich, by w ciekawy sposób dowiedzieć się czegoś nowego, bo jest duże prawdopodobieństwo, że sam już to wszystko wiesz.

świetna książeczka, która równocześnie uczy i bawi. Myślę że można po nią sięgnąć w każdym wieku od np 12+ jest dobra dla tych co chcą poszerzyć swoją wiedzę o greckiej historii oraz jako bardzo przydatne ciekawostki :) polecam w każdym wieku!

Autor w sposób humorystyczny ukazuje Greków. Mamy kalendarium, bogów, teatr, Spartan, Ateńczyków, Persów, bitwy, kary, wyrocznie, medycynę, olimpiady, potrawy. Najważniejsze, że czytając nie można się nudzić, są rysunki, zabawy, quizy, rebusy – a przede wszystkim te wszystkie najstraszniejsze rzeczy o Grekach.

Porcja ciekawostek historycznych okraszonych przekomicznymi rysunkami. Rzeczy, których nie wiedzieliście (chodź prawdopodobnie dalibyście radę się bez nich obejść) opisane w bardzo przystępny sposób, przeplatane quizami i zgadywankami dla utrwalenia informacji i rozruszania zwojów mózgowych.
Może i ta książka nie wywróciła mojego świata do góry nogami ale dowiedziałam się...

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża, a kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania, wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów pozwalają nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i stają się...

Książka pobieżnie tłumaczy temat i opowiada podstawy podstaw plus kilka ciekawostek. Nie znaczy to w żadnym razie, że znawca będzie się nudził, ponieważ wiele informacji na temat greckiej historii zostało przedstawionych w zabawny sposób nie tylko za pomocą tekstu ale też bardzo fajnych komiksów, przy których nieraz się roześmiałem.
Greccy bogowie zostali w tej literaturze...

Bardzo przyjemna w odbiorze lekcja historii. Starożytna Grecja w pigułce, z przymrużeniem oka.
Bardzo polecam

to bardzo śmieszna i fajna książka i pełna humorystycznych momentów jeskomiksowych i qwizów

Bardzo przyjemna książeczka ukazująca Greków trochę z innej strony. Można tutaj znaleźć wiele ciekawostek z życia Greków, np. ich zabawy.

Polecam. Wydarzenia historyczne przedstawione w zabawny sposó. ;)

• Historia
  • Dzieciństwo