Szarość miejskich mgieł

Okładka książki Szarość miejskich mgieł Edyta Świętek Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Szarość miejskich mgieł
Edyta Świętek Wydawnictwo: Replika Cykl: Spacer Aleją Róż (tom 4) powieść historyczna

Oficjalne recenzje i

Los często grywa z nami w pokera

Link do recenzji

5734 638 406

Czwarty tom nowohuckiej sagi już za mną, przyznam że nie bawiłam się na nim już tak dobrze. Żałuję bardzo, że autorka tak pędzi czasowo i odstawia w cień głównych bohaterów poprzednich tomów, zastępując ich jakoś tak niezgrabnie i przypadkowo kolejnym pokoleniem. Również wszystkie traumatyczne przeżycia, które im się przydarzają upychane są zaledwie w kilka zdań czy dość...

Piszę zbiorczo o wszystkich pięciu tomach cyklu Spacer Aleją Róż.
Bo cały cykl oceniam jednakowo, jako bardzo dobry.
Lektura sprawiła mi ogromną frajdę, zaprzyjaźniłam się z bohaterami, przeniosłam się do Nowej Huty, która mnie fascynuje.
Bardzo fajnie napisane, z ciekawie zarysowanym tłem historycznym. Ostatni raz taką frajdę miałam czytając książki Pani Joanny Jax....

Koleje losu mkną dalej, a na tle społecznych wydarzeń widać je z całą wyrazistością. Niepokoje społeczne toczą mieszkańców Nowej Huty, na jaw wychodzą bardzo mocno skrywane niechlubne tajemnice, co rodzi w rodzinie Szymczaków niechciane konflikty. Czy śmierć jednego z bohaterów wpłynie na losy pozostałych... czas na ostatni tom...

Kontynuacja opowieści o Nowej Hucie. Muszę przyznać, że o ile poprzednie części czytało mi się szybko, ale denerwowały mnie pewne rzeczy, to to nie jestem już taka czepliwa.

Świetna książka, świetny cykl o życiu ludzi w Nowej Hucie.
Fabuła książki zaczyna się w czasach sanacyjnych, zaraz po wojnie. Towarzyszymy bohaterom w trakcie trudnego okresu w historii Polski. Autorka w piękny sposób pokazuje budowę Nowej Huty, kombinatu, czas PRL-u. Wracają wspomnienia z dzieciństwa. Jako, że jestem Krakusem z przyjemnością wróciłam do miejsc takich jak...

Dalsze losy rodziny Szymczaków w ciężkich latach PRLu. Wzloty i upadki starszego, ale także kolejnego pokolenia. Miła lektura dla mieszkańców Nowej Huty, gdyż wiele tam opisów miasta z lat 60tych i 70tych.

Kolejny tom sagi rodzinnej.Dobrze napisana ,choc może troszkę naiwna.Jednak czyta się świetnie,spory kawałek historii .Daje inne spojrzenie na Nową Hutę i jej mieszkańców ,których losy nierozerwalne są z ideologią wolnościową od czasów powojennych do terażniejszości.

Równie dobra jak poprzednie części. Ciekawi bohaterowie, wciągająca fabuła. Polecam zwłaszcza wielbicielom sag rodzinnych.

Kolejna część sagi o rodzinie Szymczaków i Pawłowskich tym razem w książce są opisywane losy młodszego pokolenia, człowiek wspólnie przeżywa historię wraz z nimi. Polecam

• 2018
  • 2019