Kobiety w filozofii. Filozofowie o kobietach. Eseje subiektywne

Okładka książki Kobiety w filozofii. Filozofowie o kobietach. Eseje subiektywne Lilianna Kiejzik
Okładka książki Kobiety w filozofii. Filozofowie o kobietach. Eseje subiektywne
Lilianna Kiejzik Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego filozofia, etyka
filozofia, etyka
Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego
2012-01-01
2012-01-01
9788378420026
filozofia kobieta kobiety filozofowie eseistyka esej eseje seksizm Rosja Europa USA

Okładka książki Aleksy Łosiew, czyli rzecz o tytanizmie XX wieku Zofia Abramowicz, Michał Bristiger, Eugeniusz Czaplejewicz, Alexander Haardt, Wiktor Jerofiejew, Lilianna Kiejzik, Aleksy Łosiew, Mikołaj (Nikołaj) Łosski, Zbigniew Maciejewski, Mirosław Nowaczyk, Teresa Obolevitch, Paweł Rojek, Mirosław Szetela, Wiktor Szetela, Aza Tacho-Godi, Elena Tacho-Godi, Jacek Uglik, Konstanty Zienkin, Jacek Zychowicz
Aleksy Łosiew,... Zofia Abramowicz, M...
Okładka książki Palamas, Bułgakow, Łosiew. Rozważania o religii, imieniu Bożym, tragedii filozofii, wojnie i prawach człowieka Leszek Augustyn, Michał Bohun, Bartłomiej Brzeziński, Galina Garajewa, Lilianna Kiejzik, Jan Krasicki, Teresa Obolevitch, Jacek Uglik, Iwona Zogas-Osadnik, Regula Zwahlen
Palamas, Bułga... Leszek Augustyn, Mi...

Bardzo długo czytałam tę książkę, co absolutnie nie oznacza, że mi się nie podobała.Chciałam zapamiętać co nieco z tej książki dlatego czytałam ją powoli. Jest to zbiór felietonów, o kobietach w filozofii i o tym co filozofowie pisali o kobietach (tytuł jest jak najbardziej adekwatny). W książce znajdziemy sporo informacji i wiele anegdot. Trzeba podkreślić, że jest to wiedza mało popularna i często pomijana. Jedyne co mogę zarzucić, to momentami za długie biografie, które nie miały wiele wspólnego z tematem książki a inne zagadnienia teoretyczne jak np. mit kobiety mogły być rozwinięte. Bardzo cieszę się, że taki zbiór powstał, bo brakowało takiej pozycji. Na pewno będę do niego wracała.

Dodaj cytat z książki Kobiety w filozofii. Filozofowie o kobietach. Eseje subiektywne