Milczenie śniegu

Ragnar Jónasson Wydawnictwo: Amber Cykl: Mroczna wyspa lodu (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Andköf
Amber
Andköf
Mroczna wyspa lodu (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller

112/52/2019

Utrzymany poziom poprzedniej części. Mnogość wątków może trochę zaburza odbiór książki ale i tak szybko się czyta. Na plus można zaliczyć rozwój głównego bohatera w życiu osobistym.

Kolejna ciekawa historia spod pióra tego autora. To rodzaj opowieści od której nie można się oderwać, która pochłania całkowicie.

Całkiem dobry kryminał...do przeczytania w jedno wakacyjne popołudnie;)

ostatni tom cyklu z Arim Thórem ,cała seria warta przeczytania w komplecie ,wtedy poznajemy główne postacie,każdy tom to odrębne śledztwo.
Jeśli ktoś lubi skandynawskie klimaty ta seria też przypadnie mu do gustu

Kryminał trochę w stylu zagadki zamkniętego pokoju. Północ Islandii, odludzie, dwa domy i kilka osób. Dwie osoby nie żyją, wybór sprawców mały. A jednak ktoś zabił. I trochę drogą eliminacji, trochę "samo się stało" ustalony zostaje zabójca.

Inteligentny, nastrojowy kryminał osadzony w pięknych i tajemniczych islandzkich krajobrazach. Chyba sięgnę po pierwszą książkę całego cyklu.

Mamy wielu bohaterów drugoplanowych, których poznajemy zarówno od strony Ari Thora, jak i ich własnych myśli. Nie dzieje się tak ze wszystkimi – Thora dostała możliwość pokazania odbiorcy swoich myśli, podobnie Asta. Natomiast ani Oskar, Reynir ani Arnor nie mieli możliwości dodania swojego wkładu do fabuły. Mogłoby to być ciekawe lub przytłaczające i wprowadzające...

Najnowszy tom powieści z cyklu Mroczna wyspa lodu...
Utrzymany poziom książki, która zawiera w sobie masę tajemnic z przeszłości, których piętno odbija się na bieżących wydarzeniach.
Nie da się ukryć, że autor przedstawia w bardzo interesujący sposób mroczne klimaty Islandii. Nasuwa mi się przy każdej książce myśl, że za żadne skarby nie chciałabym mieszkać w tamtych...

To już piąty tom serii „Mroczna wyspa lodu” Ragnara Jónassona z młodym policjantem, niespełna trzydziestoletnim, Arim Thórem Arasonem, jako głównym bohaterem.

W „Milczeniu śniegu” Ari Thór musi się zmierzyć z kolejną mroczną i niepokojącą zagadką. Akcja rozpoczyna się tuż przed Bożym Narodzeniem, z niewielkiej osady na cyplu przychodzi wiadomość o wypadku. Młoda kobieta...

• 2018
  • Legimi