Toruń, którego nie ma

Okładka książki Toruń, którego nie ma
Katarzyna Kluczwajd Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Seria: Miasto, którego nie ma albumy
albumy
Miasto, którego nie ma
Księży Młyn Dom Wydawniczy
2017-12-05
2017-12-05
Toruń retro stare zdjęcia historia

więcej Więcej

Dobra. Ogromnym plusem jest usytuowanie obiektu na zdjęciu na mapce poglądowej. Nie podobały mi się opinie oraz wydzwięk, że wiele obiektów nowych w danych miejscach jest "bez szacunku" dla historii miejsca, lub że jest drogo. Świat się zmienia. Traktuję tą książke, bardziej jako "przewodnik historyczny", a nie co sądzi autorka o danym miejscu obecnie (tylko przy kilku...

Myślę, że każdemu z nas zdarza się, tłumacząc komuś lokalizację nowego sklepu, kawiarni czy pubu, użyć formuły: „to jest tam, gdzie był/była/było”. Czasem, żeby naprowadzić na punkt, o którym mówimy, trzeba odwołać się do kilku szyldów wstecz, by wyświetlić właściwy obraz w czyjeś pamięci. Tak jakbyśmy z czasu teraźniejszego odklejali poprzednie, minione etykiety...

Świetna pozycja. Aż trudno uwierzyć, że wiele z tych obiektów, jeszcze kilka lat temu działało. Książka przeznaczona jednak dla tych, którzy z Toruniem mają coś wspólnego.

Niezwykle inspirująca pozycja szczególnie dla torunian. Bolesny obraz braku wyobraźni inwestorów przeksztalcajacych zabytkowe kamienice w hipermarkety.

• Piernikowa półka
  • 2017
  • Historia Wiek XX

Dodaj cytat z książki Toruń, którego nie ma