Heidi

Okładka książki Heidi
Johanna Spyri Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Skarby naszego dzieciństwa literatura dziecięca
literatura dziecięca
2008-01-01
Izabella Korsak
szwajcarska literatura dziecięca

więcej Więcej

Urokliwa książka dla dzieci, czytałam ją jako dziewczynka i miło wspominam do dziś. Polecam, pięknie wykreowany świat.

Książka rewelacyjna. Czytalysmy z moja corka (6 lat). Przygody Heidi bardzo nas wciagly i nie mogłyśmy się doczekać wieczora żeby znów wyruszyć z Heidi w Alpy. Przeczytamy ja niedługo jeszcze raz. Polecamy

Polecam

Jakie to było cudne. Rezolutna dziewczynka, przyroda, zwierzęta i dorastanie. Piękne

Bardzo fajna książka!

"Bóg jest dla nas dobrym ojcem i wie, czego nam potrzeba,
chociaż my sami o tym nie wiemy.
Jeśli się domagamy czegoś, co dla nas nie jest korzystne,
odmawia tego, dając rzecz lepszą,
oczywiście pod warunkiem, że się modlimy wytrwale i gorąco,
a nie uciekamy od niego zaraz i tracimy zaufanie."

Wspaniała historia o dziewczynce, która swoim czystym sercem potrafi odmienić...

Kocham! Cudowna, ciepła, wartościowa powieść, po której będziecie mieć ochotę rzucić wszystko i wyjechać w Alpy.

Kto nie czytał??? To jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa i właściwie pierwsze zetknięcie (i miłość!!) z tematyką gór. Wtedy właściwie po raz pierwszy doceniłam funkcję opisów w tekście; uroda alpejskich łąk i majestat gór. Do dziś pamiętam! Więc kiedy tylko moje dziecię podrosło - zaopatrzyłam się w nowy egzemplarz tej książki, bo ten mój wyeksploatowany był już...

Jedna z najpiękniejszych książek mojego dzieciństwa.

Kolejny klasyk dzieciństwa, do którego uwielbiam wracać. "Heidi" zawsze sprawia, że śmieję się, płaczę, a na końcu melancholijnie odkładam ją na półkę. Miłość i ratunek w depresyjne dni.

1 103
  • Dzieciństwo