Extreme Ownership: How U.S. Navy SEALs Lead and Win

Okładka książki Extreme Ownership: How U.S. Navy SEALs Lead and Win
Leif BabinJocko Willink Wydawnictwo: Amazon Kindle Cykl: 0 (tom 1) biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
2016-10-15
angielski

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Przyklady biznesowe opowiedziane na zasadzie: “byl menedzer w duzej spolce, ktory mial problem X. Sluchalem go i zaproponowalem jakie mogloby byc rozwiazanie. Nie byl przekonany. Opowiedzialem historie jak podobne rozwiazanie pomoglo mi w Iraku i zauwazylem, ze zaczyna rozumiec. Miesiac pozniej gdy z nim rozmawialem to dziekowal mi za swietne rady.”

Książka totalnie mi nie podeszła. Słuchałem w formie audiobooka z narracją autorów. Jak na mój gust, za dużo lania wody na temat doskonałości amerykańskich wojsk i ich systemu szkolenia, a za mało konkretów dotyczących bycia przywódcą. Główne założenia można streścić do jednego zdania: jesteś za wszystko odpowiedzialny. Wiem, że o to chodziło w tej książce, jednak jej forma mnie nie porwała.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Absolutnie fantastyczna i uniwersalna!
Na pewno przeczytam ponownie!

Absolutnie fantastyczna i uniwersalna!
Na pewno przeczytam ponownie!

Na półkach: , , , ,

Bardzo mocna pozycja w zakresie przywództwa. Nadaje na falach które imponuje wielu - szczerość, uczciwość, odpowiedzialność. Nie uznaje wymówek. Skupiona na celu i efekcie. Mówi, że dobry leader jest mistrzem wyczucia i balansowania na krawedzi: Musi byc pewny siebie, ale nie zarozumialy. Musi byc spokojny, ale nie cichy. Musi byc opanowany, ale nie robotyczny.

Dodaj cytat z książki Extreme Ownership: How U.S. Navy SEALs Lead and Win