New York, Actually

Okładka książki New York, Actually Sarah Morgan
Okładka książki New York, Actually
Sarah Morgan Wydawnictwo: Harlequin Books S.A Cykl: Pozdrowienia z Nowego Jorku (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Pozdrowienia z Nowego Jorku (tom 4)
New York, Actually
Harlequin Books S.A
2017-05-30
2017-05-30
pies prawnik Nowy Jork

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Bardzo lekka i wciągająca książka. Uwielbiam romanse, a tą autorkę czyta mi się rewelacyjnie. Kocham Psy i zawsze marzyłam o dalmatyńczyku, cieszę się, że psia przyjaźń została do końca, tak jak i miłość głównych bohaterów!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uciekasz przed przeszłością, jednak ona jak na złość zawsze cię dogania w najmniej oczekiwanym momencie, zadając ogromny ból w twoim na nowo poukładanym świecie.

Uwielbiam pióro Sarah Morgan. Jej książki są lekkie, przyjemne, idealne na każdą porę roku, na deszcz, upał, śnieg czy zawieruchę. Przy nich można się odprężyć, zrelaksować, złapać dystans gdy rzeczywistość przerasta, zwalczyć czytelniczą chandrę.

,,To właśnie Nowy Jork'' to kolejny tom z cyklu ,,Pozdrowienia z Nowego Jorku''. Poznajemy nowe postacie, ale oprócz nich autorka także zgrabnie wplata wątki wcześniejszych bohaterów, których mieliśmy okazję poznać w poprzednich częściach i to mi się bardzo podoba. Bo nie wybijamy się z rytmu czytania, nie wnoszą oni zbędnego chaosu do fabuły, lecz klarowne, spójne dopełnienie całości. Co jeszcze wzbudziło moją sympatię? Prosty język, nieskomplikowana, przewidywalna fabuła (może dla niektórych będzie to wada, dla mnie zaleta po ciężkich bataliach z nauką i obroną pracy). Tego właśnie potrzebowałam. Wyciszenia, odprężenia, zapomnienia o wszystkim i to mogłam odnaleźć w najnowszej książce pani Sarah.

Daniel i Molly niosą ogromną krzywdę, a na barkach dźwigają wielki bagaż doświadczeń. On -prawnik specjalizujący się w sprawach rozwodowych, ona - psycholog prowadząca bloga gdzie udziela porad dotyczących związków, par. Dwa odrębne światy, każdy z nich patrzy na życie pod innym kątem. Wydawać by się mogło, że nic ich nie połączy. A jednak! Molly codziennie biega ze swoim ukochanym kompanem Valentine'm po Central Parku. Przykuwa uwagę Daniela, który pragnie się do niej zbliżyć, jednak to nie jest proste, gdy wzrok kobiety wciąż zwrócony jest na psa. Postanawia wypożyczyć psa. A co z tego wynikło musicie przekonać się sami.

Zabawna, urocza, czasami cukierkowa opowieść mająca w sobie odrobinę tajemniczości, lęków, obaw, które wnoszą do fabuły nieco zamieszania. Autorka nie ułatwia bohaterom życia, podrzuca im kłody pod nogi, komplikuje relacje między Molly, a Danielem. Przy tej książce nie sposób się nudzić. To idealna lektura na lato. Gorąco polecam.

Przyjemna osadzona w wielkim mieście historia ludzi którzy wyprowadzając psy do parku nawiązują relację poddają się zauroczeniu i zakochują w sobie. Przyjemnie i lekko napisana historia.

Są kobiety, którym prościej przychodzi kochać psa, niż człowieka - taka jest Molly.
Są mężczyźni, którzy wolą udawać, że miłość jest przereklamowana, a im wystarczy łóżko - taki jest Daniel.
Są też czytelniczki, które w ksiazkach szukają czegoś więcej niż wielomiejskiego banału, z parą sympatycznych gejów w tle.
Historia tej pary była bardzo współczesna tzn. on nastawiony na karierę, ona z nosem przed komputerem, przypadkowy seks, pizza i wino, no i jakieś osobiste demony z przeszłości, rzutujace na wspólną relację.
Może książka stanie się bestsellerem, w końcu połowa Nowego Jorku przypomina parę głównych bohaterów.
Dla mnie to za mało.
Szczerze napisawszy... wynudziłam się :(

Historia tej pary była bardzo współczesna tzn. on nastawiony...

To nie jest moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Ale myślę, że nie ostatnie. Polubiłam bohaterów tej serii. Miło, że w każdym kolejnym tomie, choć główni bohaterowie są inni, to ich przyjaciele występowali w poprzednich częściach,to ładnie dopełnia ich historię.
Łatwo się ją czyta, jest w niej spora dawka humoru, a akcja szybko się posuwa. Polecam na odprężenie.

Kolejna część serii, która podobnie jak poprzednie części jest zabawna i czarującą. Autorka również tutaj nie zawiodła i spotykamy się z ciekawymi postaciami, zabawnymi dialogami a to wszystko przy wciągającej fabule. Molly, autorka, udziela porad dotyczących związku na swoim blogu oraz pisze o znalezieniu idealnego partnera. Dodatkowo jest właścicielką dalmatyńczyka o imieniu Valentine. Razem biegają w Central Parku, gdzie zauważa ich Daniel, prawnik specjalizujący się w sprawach rozwodowych. Nie chcąc zdradzać więcej starania Daniela, aby poznać Molly oraz ich historia jest urocza i warta przeczytania.

Trafiła kosa na kamień.
Kosą w tym przypadku jest Daniel, brat znanych nam z poprzednich części Fliss i Harry przyjaciel Matta, prawnik rozwodowy i podrywacz. A kamieniem Molly. Molly to nowa postać, również nowa mieszkanka Nowego Jorku, psycholog od związków. Nowa, ale jednak dziewczyny z Urban Gene zna ;)

Wydawałoby się, że nie ma dwóch bardziej różniących się od siebie osób prawda? Nic bardziej mylnego. Wiele tę dwójkę łączy. Chociażby fakt, że w przeszłości zostawili ogromny bagaż doświadczeń. Tylko czy oni się będą chcieli do tego przyznać przed sobą?
Różni ich jedynie reakcja na przeżycia – Molly, jak to kamień, stwardniała, przybrała skorupkę i zamknęła się na nowe relacje a Dan lata. Jest taką męską miejską lafiryndą.
Ale w żadnym wypadku nie związuje się z nikim. Seryjny monogamista.

Aż w końcu trafia na Molly. Widzi ją w parku, biegającą z psem. Nie wie jak do niej zagadać więc… pożycza psa, co powoduje dość śmieszne sytuacje, gdy ci dwaj nie mogą się dogadać ;) za to Brutus, pies pożyczka, idealnie dogaduje się z Valentinem, psem Molly.
Sytuacja marzenie prawda? Plan się powiódł. Znów – nic bardziej mylnego ;)

Całość potem komplikuje się jeszcze bardziej, Daniel włącza w sobie psa gończego. Bo on zawsze dostaje tego czego pragnie. Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami, nie podam takiego smaczku na tacy, co to to nie :P

Sarah Morgan jak w poprzednich częściach serwuje nam lekką lekturę, ale nie pozbawioną sensu i uroku. I lekkiej szczypty tajemnicy, żeby bardziej zachęcić do ukończenia lektury i odkrycia sekretów naszej czarującej pary.
A sekretów to oni oboje mają mnóstwo. Zwłaszcza Molly. Biedna dziewczyna… Ale również na jaw wychodzą sekrety osoby nam już znanej, dla mnie był to szok :P
Chciałabym zdradzić o wiele więcej, ale nie chcę psuć Wam radości z czytania, bo im dalej w las tym wszystko się zagęszcza i można się głowić „jak oni to poukładają” ;) przeszkód im autorka nie poskąpiła. Ale też potrafiła pięknie historię zamknąć.

Wiem, że niektórzy mogą skojarzyć sobie opis profesji bohaterów z Egomaniacem Vi Keeland. Nie idźcie tą drogą. Tam bohaterowie wiedzą o swoich zawodach, wzajemnie się jakoś uzupełniają. Tutaj Daniel nie wie kim tak do końca jest Molly ;) I nie jest tak krwiożerczy. To, wbrew panującej opinii, facet z ogromnym sercem ;)

Na koniec nie mogę nie wspomnieć o Valentine. Dalmatyńczyk! Mądry, piękny, dalmatyńczyk. Uwielbiam zwierzęcych bohaterów w książkach, a ten swoją rolę pełni godnie. Bardzo się cieszę, że Autorka dodała tak cudowną postać ;)

Polecam. Tak jak pozostałe tomy, nada się na wakacyjny długi wieczór, czy leżenie na plaży ;)
„To właśnie Nowy Jork” nawet bardziej niż poprzednie, można czytać osobno. Powiązania między bohaterami poszczególnych książek są bardzo drobne. Pojawiają się Eva i Lucas, bo Daniel to ich sąsiad, ale nie ma jakichś spoilerów. Czytajcie ;)

Trafiła kosa na kamień.

Wydawałoby się, że nie ma dwóch bardziej różniących się od siebie...

Molly kobieta z przeszłością, Daniel mężczyzna, który aby zdobyć Molly pożyczy nawet psa :)

• Romanse
  • Romans