Lucyfer zwycięża

2017-11-28
47 min.
poezja miłość śmierć
Inne

Okładka książki Nieswojość Magdalena Barbaruk, Piotr Jakub Fereński, Leszek Koczanowicz, Marta Leśniakowska, Karol Maliszewski, Zdzisław Skrok, Ziemowit Szczerek, Olga Tokarczuk, Ilona Witkowska, Henryk Worcell
Ocena 6,8
Nieswojość Magdalena Barbaruk,...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 6 / czerwiec 2018 Dominik Batorski, Katarzyna Boni, Wojciech Bonowicz, Kalina Błażejowska, Valeria Cherchi, Julia Fiedorczuk, Józef Hen, Rafał Księżyk, Natalia Malek, Zośka Papużanka, Marta Podgórnik, Adam Robiński, Michał Rusinek, Michał Rzecznik, Stefan Szczepłek, Michał Szczęch, Tomasz Ulanowski, Ilona Witkowska, Olga Wróbel, Ludwika Włodek
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Dominik Batorski, K...
Okładka książki Grała w nas gra Anna Adamowicz, Tomasz Bąk, Tomasz Dalasiński, Anna Dwojnych, Rafał Gawin, Radosław Jurczak, Rafał Krause, Mariusz S. Kusion, Kamil Kwidziński, Joanna Lech, Anna Mazela, Anna Musiał, Jolanta Nawrot, Michał Pranke, Piotr Przybyła, Kacper Płusa, Rafał Różewicz, Jakub Sajkowski, Dawid Staszczyk, Maciej Taranek, Maksymilian Tchoń, Ilona Witkowska, Anita Katarzyna Wiśniewska, Aleksandra Wrona
Ocena 5,7
Grała w nas gra Anna Adamowicz, Tom...
Okładka książki Zebrało się śliny Tomasz Bąk, Szymon Domagała-Jakuć, Konrad Góra, Kamila Janiak, Szczepan Kopyt, Jakobe Mansztajn, Dawid Mateusz, Kira Pietrek, Piotr Przybyła, Maciej Taranek, Ilona Witkowska
Ocena 6,2
Zebrało się śliny Tomasz Bąk, Szymon ...

więcej Więcej

Pierwszy od dawna wyrazisty głos w poezji. Obok Dawida Mateusza najciekawsze zjawisko w młodej poezji.

jakbym potrzebował jakichś fraz moralnych nade mną, z takim lekko ironicznym znakiem zapytania, to bym się zachwycił razem z tymi dwudziestoma osobami w Polsce, które czytają poezję współczesną, ale tutaj żaden Lucyfer nie zwycięża, choćbym bardzo chciał, tutaj nic nie zwycięża w ogóle poza efekciarską kondensacją i cyzelowaniem zdań jakby szkoda było autorce papieru, a ja...

no rzeczywiście zwycięża, bk

najsłabsza z całej serii, ale też najmniej zaangażowana - więc najbardziej doceniona

jak zawsze spoko. wiersze nawet bardziej udane niż kiedyś, bo wcześniej miałam jednak sporo obiekcji typu "nie jebło". jeśli podzielić tom na połowy to druga zdecydowanie lepsza. to co lubie: trafna lakoniczność, posępna nerwowość. (jeśli natrafie w życiu na jeszcze jeden z pierdyliona wierszy, w którym jest nawiązanie do Biedronki to rzygnę.)

• 2018
  • Poezja
  • Literatura polska
  • 2020
  • 2019
  • Filologia polska
  • Polska

Dodaj cytat z książki Lucyfer zwycięża