Demon południa. Acedia - podstępna choroba duszy

Jean - Charles Nault Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC Seria: Miecz ducha religia
Agnieszka Kuryś
Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
acedia walka duchowa
religia
Agnieszka Kuryś
Miecz ducha
acedia walka duchowa

Książka o złych istotach duchownych.

Cała opinia na:

Tytuł - początkowo raczej mnie zniechęcił, ale treść pozytywnie zaskoczyła. Podtytuł "Acedia - podstępna choroba duszy" wytłumaczył wszystko.
Poznajemy problem, z jakim mieli do czynienia już Ojcowie Pustyni, a obecnie pojęcie acedii, praktycznie nieużywane, właściwie jest zupełnie nieznane....

Ta książka mnie zaskoczyła od samego wstępu, bo po przeczytaniu początku pomyślałam: jak dobrze, że trafiła w moje ręce! Tytuł mnie raczej nie zachęcał, ponieważ rzadko czytam książki o demonach, a poza tym trochę obawiałam się, że będzie zbyt naukowa. Książka okazała się jednak napisana prostym i przystępnym językiem, co nie znaczy, że da się ja czytać szybko. Zbyt wiele...

• Chrześcijaństwo
  • Do przeczytania - non-fiction
  • Do przemyśleń
  • Liźnięte
  • Duchowe
  • Non-fiction

Jean - Charles Nault Demon południa. Acedia - podstępna choroba duszy Zobacz więcej