Gabryś w domu

Okładka książki Gabryś w domu Agnieszka Starok
Okładka książki Gabryś w domu
Agnieszka Starok Wydawnictwo: Tekturka Seria: Gabryś interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
14 str. 14 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Gabryś
Tekturka
2017-11-22
2017-11-22
14 min.
montessori zdjęcia gabryś dom w domu dla malucha dla dzieci dla dziecka

Okładka książki Nowa Seria Dobra Książeczka 2,5-3 lat Agnieszka Filipowska, Agnieszka Starok
Nowa Seria Dob... Agnieszka Filipowsk...
Okładka książki Baletnice Edgar Degas, Agnieszka Starok
Baletnice Edgar Degas, Agnies...

Kolejna książeczka z serii o życiu małego Gabrysia ilustrowana prawdziwymi zdjęciami.

Gabryś bawi się swoim jeździkiem, parkuje i przesiada się do swojego stolika, by pobawić się drewnianymi zabawkami, potem czas na posiłek, i znowu zabawa. Potem mycie ząbków - Gabryś mieści się w umywalce:) Kąpiel w niemowlakowej wanience i do spania:)

Fotografie są utrzymane w przytłumionych odcieniach, mamy tu mało koloru, natomiast główną zaletą są prawdziwe zdjęcia z życia wzięte. Czy taka forma Wam odpowiada? Sprawdźcie sami:)

Fotografie są utrzymane w...

Prześliczna książeczka ,jedna z serii o Gabrysiu. Jest to niezwykły foto komiks.

Polecam dla małych dzieci, które lubią oglądać realistyczne zdjęcia ,a nie malunki oraz dla mam ,których dzieci już trochę podrosły, a tęsknią za takimi małymi szkrabami.

Treść części ,,Gabryś w domu '' ,jak sam tytuł wskazuje toczy się w mieszkaniu. Nie zawsze można z dzieckiem wyjść i bywają takie okresy ,że są podziębione. Pozostaje nam zostać z dzieckiem w domu.
Co nie oznacza ,że jest nudno i nieciekawie.
Wprost przeciwnie, jest trochę inaczej.
Gabryś od rana dokazuje, jeździ swoim sportowym autem po mieszkaniu, gra w zręcznościowe łowy - łapanie rybek na magnetyczną wędkę, korzysta z ekologicznych drewnianych zabawek - na farmie itd...
Miło spędza czas, je posiłki, które mama poda i tak leci czas aż do wieczora.
A przed nocką, oprócz codziennych rytuałów, które wszystkie mamy znają... Gabryś też ma swoje wieczorne przyzwyczajenia.
A jakie? I jak wygląda proces synka przygotowania do dobranocki?
Czy jest podobny jak u was w domu?
Tego przekonacie się po zlustrowaniu i przeczytaniu tej książeczki.

Książeczka będzie też inspiracją dla was ,jak urządzić pokój dziecięcy, jak udekorować ściany, czym przyozdobić, jaką nocną lampkę nabyć.
Są tu naprawdę ciekawe pomysły ,myślę ,że warte grzechu.

Są takie dni, kiedy nie można wyjść na dwór. Czy w domu można się bawić równie dobrze jak na świeżym powietrzu? Książeczka „Gabryś w domu” pokaże maluchom, że w znajomych czterech kątach również czeka na Was świetna zabawa. Chłopiec zabierze dzieci na przejażdżkę swoim ulubionym samochodem. Pokaże również małym czytelnikom swoje drewniane zabawki. Na koniec zobaczymy jakie wieczorne rytuały czekają na małego Gabrysia. Z pewnością wspólnie spędzony czas będzie bardzo przyjemny.

Seria o Gabrysiu to krótkie, kartonowe książeczki, w których tytułowy Gabryś zabierze nas w przeróżne miejsca. Pokaże nam okoliczny las, pobliską wieś, plażę nad jeziorem oraz swoje mieszkanie. W każdej z nich zaprosi nas do wspólnej zabawy i pokaże jak wykorzystać w niej wszystko to, co nas otacza. Znaleziony patyk, liście, piasek czy przedmioty codziennego użytku mogą być przecież źródłem wielkiej radości – w końcu odkrywanie świata jest fascynującym zajęciem.
Warto podkreślić, że w książeczkach o Gabrysiu nie znajdziecie klasycznych ilustracji. Zamiast nich na poszczególnych stronach zobaczycie przepiękne zdjęcia. Przeniosą Was one niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w miejsca, w których tytułowy Gabryś spędza wolny czas. Jestem pewna, że fotografie, na których dzieci zobaczą chłopca w różnych sytuacjach będą miłą odmianą od proponowanych w większości książek obrazków. Takie rozwiązanie z pewnością zaciekawi maluchy, które chętnie poznają otaczający je świat. Będzie ono też świetną propozycją dla dzieci, które nie przepadają za klasycznymi książeczkami obrazkowymi.

Czytelnicze Podwórko

Seria Gabryś to cztery książeczki opowiadające o codziennym świecie dziecka. Każda książeczka opowiada przygodę Gabrysia w innym miejscu: w domu, nad jeziorem, w lesie, na wsi. Czytamy dziecku o zwykłym świecie, a ono odbiera to jako niezwykła przygodę. Będąc na przykład w lesie dotykamy twardej, kującej, o nieregularnym kształcie szyszki. Gdzie, po chwili możemy trafić na mięciutki, prosty z wyglądu, może i łaskoczący mech. Dla nas to coś normalnego. Jednak dla naszej pociechy to coś magicznego.
Musimy pamiętać, że nasze maluchy poznają dopiero nasz świat i normalne z natury rzeczy dla nich są czymś nowym. To od nas zależy jak im ten świat pokażemy. Przez właśnie tak proste codzienne otoczenie dzieci rozwijają swoje zmysły.
Przechodząc jednak do tematu. Książeczki wydawnictwa Tekturka różnią się od większości bajek. Swą wyjątkowość zawdzięczają ilustracjom, które w rzeczywistości są przepięknymi zdjęciami dziecka w codziennym świecie. Nie ma tu kolorowych rysunków. bajkowych postaci, ale jest dom, las, zwierzęta, jezioro... Dzieciaki widzą w książeczce obrazy, które mogą zobaczyć rzeczywistości. Oczywiście książeczki z bajkowymi ilustracjami są równie dobre. Też, takie mam w domu. Mimo to uważam, że warto bajkową kolekcje dzieciaków zbogacić o książeczki przedstawiające "zwykły " świat dziecka.
Muszę jeszcze dodać, że książeczki te są solidnie wykonane. Biorąc je do ręki od razu poczułam, że zrobione są z mocnego materiału. Większość naszych bajeczek mamy w wersji tekturowej. Jednak te, które do tej pory mieliśmy w domu, jeśli chodzi o jakość materiału ni jak się mają do książek o Gabrysiu. Te wydają się nie zniszczalne. A przy małych dzieciakach, jak każdy rodzic pewnie wie jest to wielka zaleta.
Książeczki polecane są szczególnie dzieciom, które nie za bardzo interesują się czytaniem bajek.
Myślę jednak, że bajki te powinny trafić w gust większości dzieciaków. Także, polecam je wszystkim rodzicom małych dzieci. U nas się sprawdziły.

• Żłobek
  • Polska
  • Dziecko czyta 0-1
  • Biblioteczka maluszka
  • Dziecięce
  • Edukacyjne
  • Franio

Dodaj cytat z książki Gabryś w domu