Mały lord

Okładka książki Mały lord
Frances Hodgson Burnett Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Klasyka Młodych [Nasza Księgarnia] literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klasyka Młodych [Nasza Księgarnia]
The Little Lord Fauntleroy
Nasza Księgarnia
1994-01-01
1994-01-01

więcej Więcej

Bardzo dobra książka, ciepła, lekka, z niesamowitymi bohaterami, których nie sposób nie lubić. Polecam!

Zaczytany starutki egzemplarz z biblioteki. Wspaniała rzecz!

Na półkach: , , , ,

Książkę mam od dziecka, ale czytałam ją po raz pierwszy i bardzo żałuję... że sięgnęłam po nią dopiero teraz. Wspaniała książka napisana przyjemnym językiem. Mimo, że jest to literatura dziecięca, przekazuje wartości ważne dla każdego, w każdym wieku.

Wspaniała, pełna ciepła opowieść. Zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

Książka ta przywraca wiarę w dobroć ludzkiego serca, czasami ukrytą głęboko, kryjącą się nawet w złym skostniałym i zatwardziałym człowieku. Wystarczy tylko otoczyć go miłością i wskazać że czynienie dobra może nadać jego życiu głębszy sens i sprawi że sam zapomni o swoich dolegliwościach i troskach.

Bardzo przyjemna pozycja o dobru i "złu", o powolnym procesie roztapiania zlodowaciałego serca. Wspaniale jest trafić na taką zapomnianą książkę w czasie porządków.

Książka dla dzieci ale mnie zachwiciła. Czytałam ją z zaciekawieniem o dalsze losy głównego staro-malutkiego bohatera.

Na półkach: , , , , ,

Cudownie było sobie przypomnieć tę historię przy okazji czytania jej dzieciom. Nieskomplikowana fabuła: mały chłopczyk o dobrym sercu w opozycji do zgorzkniałego starca, po drodze różne perypetie dodające opowieści kolorytu, dodatkowo siła przyjaźni, a na koniec metamorfoza dziadka głównego bohatera. No i przy okazji lekcja historii i obyczajów: niekończące sie pytania...

Ciekawa jest ta książka, ale wole fantasy

Poznałam i polubiłam Cedryka w piątej klasie podstawówki jeszcze w niewielkim w wydaniu z różową okładką :) Książka w ciekawy, a jednocześnie subtelny sposób porusza tak ważne tematy jak miłość, przyjaźń, zaufanie, odpowiedzialność za drugiego człowieka i potrzebę czynienia dobra. Wartka akcja wciąga nas w wir wydarzeń i wszyscy kibicujemy dziadkowi Cedryka by pozbył się...

2 350
  • Dzieciństwo