Niezwykłe zaloty

Okładka książki Niezwykłe zaloty Annie Burrows
Okładka książki Niezwykłe zaloty
Annie Burrows Wydawnictwo: Harlequin, HarperCollins Polska Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura piękna
Harlequin Romans Historyczny
The Captain's Christmas Bride
Harlequin, HarperCollins Polska
2017-12-07
2017-12-07

W kategorii pseudohistorycznej jedna z lepszych, ale to ciągle nic specjalnego.
Główną bohaterką książki jest Julia, która – przyznaję bez bicia – ma osobowość. Można o niej powiedzieć, że myśli dużo o innych, prawda, ale jest też niezbyt mądra i bardzo nierozsądna. O tych dwóch ostatnich świadczy sam fakt wystąpienia… intrygi. Tak, czy inaczej dużej sympatii we mnie nie wzbudziła.
Jej (niespodziewany) wybranek, Alec, jednostka bardzo oporna emocjonalnie. Powiedziałabym wręcz, że bardzo ograniczona w tym zakresie. Chłop wszędzie dopatruje się podstępu, bywa nieprzyjemny i w ogóle nie hamuje się z tym, co mówi. Nie udało mi się go polubić. Na plus jednak zasługuje fakt, że zdarzało mu się zrozumieć błąd, a w konsekwencji tego przeprosić – to coś niezwykłego w harlekinie.
Pozostając jeszcze na moment przy postaciach, uważam, że nie są najgorzej napisane. Wszędzie kręcą się bohaterowie poboczni, przez co nie miałam wrażenia, że w posiadłości jest pusto. Poza tym wiele z nich ma zarysowaną przeszłość, co miło mnie zaskoczyło.
W fabule tylu pozytywów nie znajdę 😆. Początek, który napędza resztę akcji, jest wręcz absurdalnie głupi. Nie mają też sensu niektóre wątki poboczne wyciągnięte dosłownie z dupska. Autorka zdecydowanie lepiej poradziła sobie z kreacją bohaterów niż z opisaniem logicznego i angażującego przebiegu zdarzeń.
Jest jeszcze kilka rzeczy, o których mogłabym powiedzieć, ale za bardzo weszłabym w szczegóły i jeszcze popsułabym komuś „zabawę” z czytania 😉. Dlatego poprzestanę na tym, że to ani dobra, ani zła książka. Po prostu jest meh.

W kategorii pseudohistorycznej jedna z lepszych, ale to ciągle nic specjalnego.

Na półkach: , , , , , ,

Zdecydowanie przypadła mi do gustu.
Całkiem miło wykreowana relacja między bohaterami. Oczywiście nieporozumienie musiało być, bo jakże by inaczej. Jednak podobało mi się dążenie do porozumienia przez większość czasu, co zwykle w tego typu książkach następuje dopiero na końcu.
Polecam :)

Zdecydowanie przypadła mi do gustu.
Polecam :)

Bardzo smakowity kąsek...Już pierwszy rodział zawiera sceny niezwykle namiętne,ale i subtelne, delikatne, lekko humorystyczne. Czyta się lekko, z nadzieją na dobre i szczęśliwe zakończenie.

Świetna

Świetna

Rozpuszczona pannica z wyższych sfer próbuje postawić na swoim i...dostaje po nosie. Sympatyczna komedia pomyłek, z całkiem wartką akcją i sympatycznymi bohaterami. Czytało się dobrze, marzyło jeszcze lepiej.

2077

Tytuł - beznadziejny, bo nijak się ma do świetnie i dynamicznie opowiedzianej historii pewnego niefortunnego i nieprzewidzianego "spotkania".

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • 2017
  • Kindle

Dodaj cytat z książki Niezwykłe zaloty