Mały Książę

Opinie [3 766]

Na półkach: , , , , ,

Ponadczasowa opowieść, która zadaje nam najważniejsze pytania i którą można odczytywać na przeróżne sposoby. Można do niej wracać bez końca.

Moim zdaniem "Mały Książę" jest książką, która większe wrażenie robi na młodszym czytelniku aniżeli na starszym. Pewnie, można to zgonić na karb tego co zostało podkreślone w książce czyli fakt, że wraz z dorosłością tracimy wiarę w Małego Księcia i dajemy się wplątać w machinę dorosłego życia zdominowaną przez cyferki. Może tak jest, ale może wraz z wiekiem widzimy masę...

Ponadczasowa książka, powinna znajdować się na półkach wszystkich biblioteczek...

Przeurocza, magiczna, niezwykła. Dla każdego dorosłego który odnajdzie w niej siebie.

Wstyd się przyznać ale nigdy jej nie czytałem. Krótka i niewielka książka, zawierająca masę metafor dotyczących ludzkiego postępowania oraz życiowych mądrości. Rozmowa z lisem urzeka. Świetnie się czyta. Do przejścia w godzinę więc można do niej wracać i wracać i wracać.

Na półkach: , , , ,

...z lekkim niepokojem i obawą zabierałem się do przeczytania tego "maleńkiego"- wielkiego arcydzieła literatury światowej,ze wstydem muszę przyznać,że jak dotąd nie przeczytałem tej książeczki,bowiem w czasach mojej edukacji nie była na liście lektur a po zakończeniu tzw."szkół",przyszedł okres zainteresowań poważnymi księgami a jakieś książeczki o Książętach i to w...

Przeczytane, na półce:)

Wiem, że dużo osób wychwala "Małego Księcia" pod niebiosa, jednak ja do ich grona nie należę. Do tej pory dziwi mnie, że była to lektura obowiązkowa w 7 klasie.

Niestety sama treść książki była dla mnie infantylna, a przemycone w niej filozoficzne wątki zbyt banalne (cytaty rodem z powieści Paula Coelho). Także postać Małego Księcia nie zdobyła mojej sympatii.

3,5/10,...

Kocham tę książkę. Uwielbiam rozmowy Małego Księcia z Różą. Często do niej wracam.

Przeczytałam te książke po Polsku i po Angielsku. Kocham i uwielbiam.

Dyskusje

81 283