Kara Mustafa nad Dnieprem. Geneza, przebieg i skutki wojny czehryńskiej 1678 r.

Andrzej Witkowicz Wydawnictwo: INFORTeditions Seria: Bitwy/Taktyka historia
9788365982049
INFORTeditions
wojny rosyjsko-tureckie w XVII wieku wojskowość powszechna
historia
9788365982049
Bitwy/Taktyka
wojny rosyjsko-tureckie w XVII wieku wojskowość powszechna

Autor skupia się przede wszystkim na wojskowości i przebiegu tej kampanii, więc wielbicielom HBeków, może zabraknąć nieco szerszego opisu tła i rozbudowanego opisu przyczyn i politycznych aspektów wojny rosyjsko-tureckiej. Oczekiwałbym nieco głębszego wprowadzenia w ten konflikt (autor często odsyła do książek innych autorów m.in. do "Wojny polsko tureckiej w latach...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Historia