O wybaczaniu. Jak mądrze uzdrawiać serce

Okładka książki O wybaczaniu. Jak mądrze uzdrawiać serce
Carol Ann Morrow Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC Seria: Pomocne elfy pozostałe
32 str. 32 min.
2017-08-01
2017-08-01
32 min.
Krzysztof Kurek

Zazwyczaj wybierając książki dla dzieci mamy na myśli, aby miały wartość edukacyjną, naukową i kształcącą młodego człowieka. Natomiast bardzo ważny jest również aspekt duchowy i emocjonalny, w wybieranej przez nas literaturze.
Dzieci niejednokrotnie naśladują nas, nasze zachowanie i zdarza się, że są naszym odbiciem. Zatem dajmy im przykład! Niech wiedzą, co jest w życiu ważne 🙂. Wybierajmy mądrze 👍.
"O wybaczaniu. Jak mądrze uzdrawiać serce" Tekst: Carol Ann Morrow, ilustracje: : R.W. Alley.
Według mnie ta książka jest przepełniona bardzo ważnymi uniwersalnymi prawdami, którymi warto kierować się w życiu:
✒️ jak mądrze wybaczać i nie odczuwać potrzeby "wyrównania krzywd";
✒️ wybaczanie jest potrzebne, by żyć szczęśliwie;
✒️ dawanie drugiej szansy - otwiera serca, wyzbywa nas z bólu i cierpienia;
✒️ ranienie ludzi, którzy wyrządzili nam krzywdę, może wydawać się sprawiedliwe, ale tak naprawdę powiększa cierpienie;
✒️ zdarza się, że ludzie ranią siebie nawzajem, mimo iż tak naprawdę nie mają takich intencji lub nawet o tym nie wiedzą;
✒️ uczucia przychodzą i odchodzą - większość negatywnych emocji z czasem przemija;
✒️ przyszłość zależy od dzieci, od tego, co kryją ich serca.
Co prawda wybaczanie nie jest łatwe, ale warto nad sobą pracować i tego się nauczyć. Dzięki temu będziemy mogli żyć spokojnie i szczęśliwie. Polecam wszystkim czytelnikom, tym młodszym i starszym. Bardzo wartościowa lektura.

Cała recenzja na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
(...)
Rzecz dotyczy wybaczania. Temat truuudny niesłychanie i to również dla wielu ludzi dorosłych, jak podejrzewam. Ileż to bowiem widzimy przykrych sytuacji, zaciętych w swym gniewie osób, ilu ludzi skłóconych w rodzinach, sąsiedztwie czy pracy. Jak często padają wokoło słowa "człowiek człowiekowi wilkiem". Dlatego sprawa nabiera podwójnej wartości. Szkoła, o której było kiedyś, to sytuacja przejściowa, choć nie umniejszam jej wpływu na całe życie. Jednakże wybaczanie i uzdrawianie swojego serca jest sprawą priorytetową. Tego koniecznie trzeba się nauczyć. Im wcześniej, tym lepiej, by nie tracić swojego cennego czasu na smutek, gniew czy konflikty. (...)
Jak powinno wyglądać wybaczanie, a nawet jakich słów możemy użyć, aby przeprosić. Jak bardzo powinniśmy się wczuć w rolę drugiego człowieka i nie zachowując egoistycznie, zrozumieć jego sytuację?
Co zrobić, gdy ktoś jest niemiły wobec nas i co, kiedy sami popełnimy błąd?
A przede wszystkim należy zapamiętać, że "chowanie urazy jest złe, także dla ciebie"!
Taki elfowy podręcznik, przyda się w każdym domu. Nie tylko dzieciom, ale i dorosłym zaleca się zaglądanie do niego jak najczęściej, aby nie zapominali o tych wszystkich zasadach. No i oczywiście potrafili je przekazywać swoim dzieciom nie tylko słowami, ale przede wszystkim swoim właściwym postępowaniem.

Cała recenzja na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
(...)