Borsuk europejski

Okładka książki Borsuk europejski
Przemysław KurekŁukasz Piechnik Wydawnictwo: Wydawnictwo Klubu Przyrodników Cykl: Monografie przyrodnicze (tom 23) flora i fauna
flora i fauna
Monografie przyrodnicze (tom 23)
Wydawnictwo Klubu Przyrodników
2017-01-01
2017-01-01
fauna Polski łasicowate ssaki

Na półkach: , , , , ,

Sprawnie napisana monografia, mimo niewielkich rozmiarów zawiera to, co powinna. Opis gatunku, budowa zewnętrzna i wewnętrzna, główne zmysły, behawior, zagrożenia, rozmnażanie, ochrona, zachowania stadne, pokarm.
W serii "Monografii przyrodniczych" to jedna z lepszych pozycji.
(W sumie jak na razie to znalazłem tylko jedną słabą - poziom merytoryczny ogólnie jest wysoki).
Ciekawe spostrzeżenia dotyczące różnic w zachowaniach między borsukami z północy i południa Europy, ciekawe pomysły na ochronę.
Niestety, raczej dla przyrodników. To nie książka popularno-naukowa.

W serii "Monografii przyrodniczych" to jedna z lepszych pozycji.

Monografia dla przyrodników. Merytoryczna treść, dużo informacji.

Monografia dla przyrodników. Merytoryczna treść, dużo informacji.

Dodaj cytat z książki Borsuk europejski