Dom w Riverton

Kate Morton Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
The House at Riverton (The Shifting Fog)
Anna Gralak
Albatros
Anna Gralak tajemnica sekret samobójstwo
The House at Riverton (The Shifting Fog)
literatura piękna
Anna Gralak
Anna Gralak tajemnica sekret samobójstwo

Dla mnie każda książka Kate Morton ma niesamowity klimat. Tajemnice, zawiłe koleje życiowe bohaterów, sekrety skrywane przez lata, to wszystko składa się na przepiękną opowieść. W ten świat wchodzi się już od pierwszego zdania i nie da się go opuścić, nim się nie skończy ;)

Powieść Kate Morton to chwytająca za serce historia o ludzkim dramacie i skrywanej przez lata tajemnicy.Jest to historia arystokratycznej rodziny,widziana oczami służącej,która stwierdza,że czas najwyższy rozprawić się z przeszłością,postanawia,że historia domu w Riverton ujrzy światło dzienne.Książka fascynuje opisami i wydarzeniami.Świetnie napisana,czyta się z wielką...

Interesująca..

Kate Morton niewątpliwie jest miłośniczką serialu "Downton Abbey", bo nie sposób nie zauważyć inspiracji i nawiązań do tego jakże uroczego filmu. Już sam pomysł, żeby opowiedzieć o dziejach rodziny Hartford ustami dawnej służącej i żeby skupić się na jednoczesnym obserwowaniu tego, co dzieje się w Riverton od strony salonów i oficyny świadczy o zaadaptowaniu pomysłów...

Polecam gorąco .

Cudowny klimat. Świetnie napisana. Sposób narracji niezwykle sprawny, lekki i nastrojowy. Jeśli ktoś lubi seriale typu "Dowton Abbey" lub "Na salonach i w suterenie", na pewno zakocha się w tej powieści.

Dom w Riverton to powieść, która wywarła na mnie niesamowite wrażenie i śmiało mogę powiedzieć, że jest w 10 najlepszych jakie czytałam do tej pory. A to za sprawą bajecznego, tajemniczego stylu pisania autorki, ciekawej historii, ukazanego przemijania i niespodziewanego zakończenia, które było dla mnie dużym zaskoczeniem. Ale po kolei…..

Książkę dostałam na urodziny,...

1. Nie jest to szczyt obyczajowej literatury.
2. Troszkę czuć ze to debiut.
3. Bohaterowie są bardzo stereotypowi, trudno zrozumieć ich motywy, wszyscy są letni, nawet jak szargają nimi namiętności i emocje.
4. Zakończenie troszkę ratuje sytuacje, ale jednak chyba warto sięgać po późniejsze książki tej autorki.

Zgodzę się że "Dom w Riverton" ma klimat "Downton Abbey". Świat z początku XX wieku i jego końca.

Grace jako 14 latka i Grace jako staruszka u schyłku życia.
Wspomnienia Grace zaczynają się kiedy ma 14 lat i idzie do pracy jako służąca w Riverton. I to jest przywilej w tamtych czasach. Z jednej strony Jaśnie Państwo z drugiej cały sztab ludzi im usługujący.

Niesamowicie...

Trzy razy pochodziłam do tej powieści i niestety, nie jestem w stanie przebrnąć dalej niż kilkanaście stron.

Dyskusje

1 649