Spis tytułów prasy polskiej 1865-1918

Aleksandra Garlicka Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN powieść historyczna
Instytut Badań Literackich PAN
powieść historyczna
1978-01-01

Okładka książki Nie szablą, lecz piórem. Batalie publicystyczne II Rzeczpospolitej. Aleksandra Garlicka, Rafał Habielski, Urszula Jakubowska, Eugeniusz Misiło, Daria Nałęcz, Janusz Rudziński, Marek Tobera, Wiesław Władyka
6,8
Nie szablą, le... Aleksandra Garlicka...

(+)pozycja podparta solidną kwerendą archiwalną na szczeblu centralnym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lwowie, Wilnie i Petersburgu
(+)spis zawiera 5628 tytułów;
(+)w opracowaniu zawarto informacje odnośnie wątpliwości wokół faktycznego wydawania pisma, które mogło być jedynie wzmiankowane w źródłach (tylko ok. 1/3 czasopism było znane z autopsji);
(+)zestawienie skupia...

więcej mniej