Mikrousługi w Javie. Poradnik eksperta

Helion
2016-06-19
2016-06-19
programowanie

W tej książce autor opisuje krok po kroku, jak stworzyć własny system mikrousług w Java.

Autor przechodzi w niej przez opis koncepcji mikrousług, konfiguracji Spring Boot, projektowaniu z wykorzystaniem DDD, implementacji usług REST, konfiguracji Dockera, OAuth2 oraz dodatkowych serwerów związanych z systemem mikrousług(równoważnik obciążenia, wyłącznik, serwer monitorujący i przesyłający komunikaty). Pod koniec książki pisze także o dobrych praktykach tworzenia mikrousług. Twórca książki poświęcił także rozdział tworzeniu aplikacji w technologii Angular.

W mojej ocenie książka służy bardziej jako prezentacja technologii stworzonych przez Netflixa niż jako poradnik dotyczący tworzenia systemu mikrousług. W wielu miejscach autor nie wyjaśnia dlaczego coś jest robione w podany sposób tylko idzie dalej. Książka nie zawiera prawie żadnej teorii. Jeśli chodzi o praktykę, to bez podstawowej znajomości Spring Boot czytelnik raczej sobie nie poradzi. Natomiast osoby bardziej doświadczone nie znajdą w tej książce wiele ciekawych rzeczy, ponieważ jest to tylko prezentacja technologii Netflixa.

Za trudna dla początkującego, za łatwa dla kogoś 'ogarniętego'. Czytanie spolszczonych książek programistycznych zawsze było słabe, ale tutaj tłumacze przeszli samych siebie.

Z plusów to w miarę fajne zapoznanie z niektórymi z Netflixowych zabawek

Z plusów to w miarę fajne zapoznanie z niektórymi z Netflixowych zabawek