Cudaczek-Wyśmiewaczek

Artur Gulewicz
literatura dziecięca
2018-01-17
Artur Gulewicz

Cudowne wspomnienie z dzieciństwa. Tata uwielbiał mi ją czytać, a kiedy byłam niegrzeczna - szeptał mi do ucha: obraź się, obraź!
Polecam gorąco! Pomaga w wychowaniu pociech.

Cudaczek Wyśmiewaczek to licho niepoczciwe co z wyśmiewania żyje, jest przestrogą dla dzieci które złoszczą się z byle powodu i że zachowanie takie nie jest na miejscu i nie przystoi. Dzieci poprawiają swoje zachowanie i Cudaczek odchodzi, jednak po czasie i on sam zauważa żę może brzuszek mu nie pęcznieje ale serduszko mocno bije kiedy cieszy się z dobrych uczynków.

W dzieciństwie książka ta kojarzyła mi się z groźbą, że jeśli nie będę zachowywać się w sposób uznawany przez dorosłych za właściwy to za moim uchem pojawi się Cudaczek-Wyśmiewaczek, owo licho niepoczciwe i będzie się ze mnie śmiał i będzie wstyd i sromota.

Kiedy przeczytałam tę książkę swojej córce ze zdumieniem odkryłam, ze ta książka jest o czymś innym. Właśnie o tym,...

Śmieszny ten cudaczek wyśmiewa-czek. To zakończenie było bardzo fajne.

Jedna z pierwszych przeczytanych samodzielnie.

Na półkach: , , , ,

Mam nowsze wydanie tej książki dla dzieci :)
Patronuję mu medialnie, zatem zachęcam do odwiedzin bloga i przyjrzeniu się książce bliżej :)

Cudaczek-Wyśmiewaczek to takie malutkie "licho niepoczciwe, co nie je, nie pije, tylko wyśmiewaniem żyje". Ukrywa się w dziecięcych włosach lub zakamarkach ubrania, aby podpowiadać różne niegodne zachowania, które sprawiają mu uciechę. Przedstawione są one w sposób karykaturalny, jednak każde dziecko i dorosły znajdzie w którymś z epizodów swoje zniekształcone odbicie....

chłopcom się podobało

Cudaczek Wyśmiewaczek to licho - które nie je nie pije, tylko śmiechem żyje. Żyje z wyśmiewania różnych dzieci. A galeria typów osobowości dziecięcych w tej małej książeczce jest bogata. Ku mojemu zdziwieniu i swój typ tam znalazłam! ;) Mamy więc i Pannę Obrażalską, pana Złośnickiego, Pana Beksę, Pana Byle Jak, Kasię, co się grzebienia bała, Pannę Krzywinosek ... Kiedy...

Świetna, genialna, lekka do czytania. Opowiada o Cudaczku - Wyśmiewaczku, który żywi się śmiechem. Odwiedza pannę Obrażalską, pana Beksę i wielu innych. Przygody zabawne i zrozumiałe dla przedszkolaków już od 5 roku życia. Jedna z najlepszych pozycji do czytania dzieciom. Umili każdemu czas.

Dyskusje

1 147