Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.20 zł

Prószyński i S-ka
Luxus
literatura piękna
Katarzyna Aniszewska

Ciekawa opowieść o dwójce osób z różnych warstw społecznych ukazująca brudy ulic Paryża jak i ciemną stronę ludzkiej duszy. Do tego mamy małą dawkę filozofii i opisy ludzkiego rozpasania oraz okrucieństwa z anatomią w tle - niby nic, co ludzkie nie jest nam obce, ale w sumie autorka mogła pominąć to i owo.

Książka bardzo mi się podobała. Miałam wręcz wrażenie, że rzeczywiście przeniosłam się do świata tamtej epoki. Bardzo spodobało mi się jak zostały poprowadzone i zarysowane postaci, nie były one oczywiste i moim zdaniem to świadczy o ich dużej zalecie. Fabuła powieści niesamowicie mnie wciągnęła, mimo że czytałam już wiele podobnej literatury.

Francja w czasie rodzącej się Rewolucji. Starcie warstw społecznych - wykształconej arystokracji żyjacej w świecie gdzie monarchia jest dla nich naturalnym i jedynym słusznym wybotem i biedoty, która pragnie zmiany, nie do końca wiedząc czego oczekuje i jaki chcą osiągnąć cel. W skrócie, Rewolucja Francuska opisana od strony której nie znamy.

W sam środek tych...

Muszę przyznać, że ta książka mnie zaskoczyła. Pozytywnie. Ma naprawdę duże szanse, by przebić się do młodego czytelnika ze starą historią.

Zresztą nie tylko młodego. Każdego, kto ma ochotę na lekturę ciekawej, wielowątkowej i po prostu dobrej powieści historycznej.

Okres Wielkiej Rewolucji Francuskiej to jeden z najbardziej skomplikowanych i pogmatwanych okresów w...

"Paryż był jak bezdenna studnia wszystkiego, co absurdalne. Niewiarygodna i groteskowa stolica wszechpotężnej Francji. Paryż nędzników. Królewski Paryż."

Lekki i przyjemny styl pisania, przyjazne opisy oddziałujące na wyobraźnię, intrygująca fabuła osadzona w przyciągających uwagę czasach, a przy tym dynamiczne rytmy opowieści. Książka potrafi wciągnąć. Ukazuje jak obalane...

• 2020
  • 2018