Cienie

Okładka książki Śleboda Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Śleboda Małgorzata Fugiel-K...
Okładka książki Kamień Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Kamień Małgorzata Fugiel-K...

Gliny nigdy nie mówią do widzenia*

Po przeczytaniu ostatniej części o komisarzu Mortce czułam tęsknotę, że już więcej nie spotkam się na kolejnych stronach z tą niezwykle realistyczną postacią. Sama historia niesamowita, a jak wtedy myślałam zakończenie powalające, czyta się w mig, arcydzieło.

autor umie w kryminały, dla mnie super

autor umie w kryminały, dla mnie super

Jak zwykle w tej serii - świetna intryga i wciągająca akcja, od której nie można się oderwać. Zakończenie znajdują tu wszystkie kryminalne wątki z poprzednich tomów. Szkoda, że to nie ostatni tom serii - byłaby piękna zamknięta całość...

Wciągnęła mnie ta lektura nawet bardziej niż 1 tom cyklu. Polecam.

Wciągnęła mnie ta lektura nawet bardziej niż 1 tom cyklu. Polecam.

Niektóre książki czyta się naprawdę bardzo szybko i zaciekawieniem, tak właśnie było z piąta częścią komisarza Mortki, cała seria do tej pory była bardzo fajna oprócz części trzeciej, która mi nie podeszła ale się nie poddałam i to była bardzo dobra decyzja 😉. Ta część trzymała mnie cały czas w napięciu do ostatniej strony... Przed Mortką ciężkie wyzwanie, w Milanówku znaleziono dwa ciała okazuje się że to córka i żona wilka(gangstera),którego ciało niedawno zostało wykopane a całą tą sprawę prowadził Kochan, ale co najciekawsze na miejscu zbrodni została znaleziona właśnie jego broń... Kochan jak tylko dowiaduje się o tej zbrodni i o tym że ktoś chce go w to zabójstwo wrobić, rozpływa się w powietrzu. Mortka jak zwykle nie odpuszcza i szuka kolegi i próbuje dociekać co tak naprawdę się stało, przez to zostaje wysłany na przymusowy urlop bo za bardzo zaczął grzebać w sprawie... Natomiast aspirantka Sucha na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie gwałtu na młodym chłopaku, w którym uczestniczyło kilku mężczyzn, co prawda ma nagrania z kamer, ale wie że jeżeli je przedstawi to cała sprawa zostanie zamieciona pod dywan, bo na nagraniu jest kilka znanych osób w tym polityków, o akcji Suchej dowiaduje się Borzestowski, któremu się to nie podoba i zleca uciszenie aspirantki... Komisarz Mortka i aspirantka Sucha postanawiają pomóc sobie nawzajem, nie wiedząc, że te dwie sprawy się łączą. Czy uda im się dotrzeć do prawdy??? Była to naprawdę intryga na najwyższym poziomie a zakończenie, no cóż tego chyba nikt nie przewidział, bo mnie aż wbiło w fotel. Autor potrafi zbudować napięcie co jest wielkim plusem, osobiście w tej serii przepadłam i ubolewam, że został mi ostatni tom o komisarzu, wszystkim polecam sięgnąć po tą książkę bo jest naprawdę świetna. I cieszę się bardzo, że po trzecim tomie się nie poddałam i postanowiłam sięgnąć po kolejne części 😉.

Wspaniała lektura.
Od samego początku wciąga jak najlepszy thriller.
Komisarz Mortka- człowiek empatyczny , z zasadami , czuły, ale jak trzeba to umie "przypierdolić"w obronie innych oczywiście, poszukuje zabójcy dwóch kobiet. Wszystkie dowody wskazują , że mordercą jest jego najlepszy przyjaciel- Kochan. Kuba nie wierzy w te poszlaki, próbuje pomóc koledze. Jest przekonany, że ktoś go wrabia.
W międzyczasie koleżanka z pracy ksywa Sucha szuka haka na lobbystę z Wiejskiej. Znany biznesmen jest gwałcicielem i oprawcą chłopców, dzieci , kobiet - istny potwór .Michał Łazaroiwcz bo tak się nazywa, dzięki swoim znajomościom unika kary.
Sucha i Mortka łączą siły.
Czy sprawa Łazarowicza i Kochana są ze sobą powiązane? I co z tym wspólnego ma warszawska mafia?
Naprawdę świetny kryminał , do końca trzyma w napięciu i to zakończenie. Wojtek Chmielarz jak zwykle zaskakuje. A teraz nalejcie sobie czerwonego wina, usiądzie przy kominku i razem z komisarzem Mortką postarajcie się rozwiązać te zakręconą sprawę. Polecam dla mnie wybitna.

Wspaniała lektura.
Od samego początku wciąga jak najlepszy thriller.

Wciągnęła mnie jak tornado. Za wykreowanie dwójki "złych" i "dobrych gliniarzy" -wielkie brawa dla autora. Już dawno nie czytałam książki, która wyrysowałaby mi takich bohaterów. Miód na serce.

Poprostu uwielbiam!!! Mordka człowiek z klasą i zasadami.

Poprostu uwielbiam!!! Mordka człowiek z klasą i zasadami.

Ta część miała wszystko, co najlepsze w kryminałach, zagadka, wartka akcja, napięcie. Na prawdę mocna część z bardzo dobrym i zaskakującym zakończeniem. Na równi z Farmą lalek. Polecam

Petarda!

Petarda!