Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia

dziewczynki nauka naukowczynie odkrycia
popularnonaukowa dziecięca
dziewczynki nauka naukowczynie odkrycia
Inne

Rok 2017 w literaturze dziecięcej to rok „silnych, niezależnych kobiet”. Przypadający w październiku, Międzynarodowy Dzień Dziewczynek, stał się okazją do wydania książek takich jak Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy, Była sobie dziewczynka, czy właśnie Superbohaterki.

Inge Lehmann, Marie Tharp, Caroline...

"Superbohaterki" to krótkie historyjki o kobietach nauki, z bardzo różnych dziedzin. Jest astronomka, paleontolożka, lekarka, programistka, chemiczka, fizyczka i wiele innych. Książka jest ciekawa nie tylko przez dobór różnorodnych niezwykłych postaci, ich życiorysów, tego jak dotarły do tego, co udało im się osiągnąć, ale także są ciekawostki, eksperymenty, porady. Przy...

• 2019
  • 2018