Lady boss

Okładka książki Lady boss Jackie Collins
Okładka książki Lady boss
Jackie Collins Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Lucky Santangelo (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Lucky Santangelo (tom 3)
Lady Boss
Simon & Schuster
2012-01-01
2012-01-01

Straszny schemat i kicz. Plejada postaci z Hollywood, aktorów, ludzi filmu i elity finansowej. 30 latka, która może jednocześnie być super bizneswomen i zbawczynią podupadającego studia filmowego. 30 lat temu może ciekawe ale teraz raczej żenada. Szkoda czasu.

Jak ja uwielbiam Jackie Collins.
Jej książki są takie swojskie, naturalne, wszystkie wątki pozamykane.
Lektura przebiega szybko, nie nudzi, ciągle coś się dzieje.
Mieszanka obyczajówki z kryminałem.
Świetni bohaterowie, których dokładnie poznajemy do tego stopnia, że nie są nam obojętni, nawet jeśli ich lubimy lub też nie.
Kontunuuję swoją przygodę z Lucky :)

Jak ja uwielbiam Jackie Collins.
Jej książki są takie swojskie, naturalne, wszystkie wątki pozamykane.
Lektura przebiega szybko, nie nudzi, ciągle coś się dzieje.
Mieszanka obyczajówki z kryminałem.
Kontunuuję swoją przygodę z Lucky :)

Razem z Lucky Santangelo wkraczamy do świata showbiznesu. Lucky niczego nie robi połowicznie, tym razem zapragnęła kupić studio filmowe da ukochanego męża, aktora Lenniego Goldena. Gdy masz kasę to proste, wydawałoby się... Ale nie... Lucky musi poznać (a my z nią) działanie studia i pracowników od wewnątrz, zanim je posiądzie. Świat ludzi obcych codzienności, brutalnych i bezwzględnych, prawie jak w Legii: Maszeruj albo giń. Do tego dochodzą i przechodzą do czynu dawni wrogowie. Lucky jest nieodrodną córką Gina... ale czy sobie poradzi?
Powieść napisana prostym językiem, barwnym, dosadnym i często wulgarnym. Akcja spójna i tocząca się wartko. Całość przypomina serial obyczajowo-sensacyjny. Niesamowicie wciągająca powieść. Z pewnością sięgnę po dalsze tomy cyklu.

Na książkę natknąłem się przeglądając zbiory u babci w domu. Autorkę jako tako kojarzyłem, a jak sprawdziłem, że powieść rozgrywa się w latach 80., wiedziałem, że przeczytam obowiązkowo. "Lady Boss" mógłbym podsumować w jednym zdaniu następująco - Papierowa wersja "Dynastii" w znacznie wulgarniejszej wersji :) Ale o dziwo historia wciąga, a częste wulgaryzmy i seks tylko dopełniają obraz patologii Hollywood lat 80. Jestem zadowolony!

HOLLYWOOD OD KUCHNI

7,5

Powieść została wydana w 1990 roku, a akcja ma miejsce w połowie lat 80-ych. W tym czasie w tv królowały dwie opery mydlane Dallas i Dynastia (zaliczam się do tych, którzy oglądali ten drugi). Pamiętacie Alexis - graną przez Joan Collins? Autorka powieści to jej młodsza siostra.

Lady Boss to zlepek intryg i skandali, a także walka o władzę, sławę i pieniądze przedstawione w bardzo dosadny sposób. Czytając powieść można odnieść wrażenie, że ogląda się serial, a także inne, mniej przyjemne, że w świecie szołbiznesu normalnego człowieka nie uświadczysz: narkomani, prostytutki, hipokryci, oszuści, ludzie zdolni sprzedać się za rolę...

Jackie Collins ma dość lekkie pióro. W Lady Boss brakuje barwnych opisów, czy pomysłowych metafor. Objętość książki to są w większości przeniesienia z punktu A do punktu B (jak sceny w serialu),a także dialogi (i to jakie). Brutalna szczerość i wulgarny język, którym posługuje się autorka dodaje powieści autentyczności i naturalizmu. Nie da się ukryć, że napisała ją osoba, która dobrze poznała ten "wspaniały, wielki świat".

Lady Boss na pewno nie jest literackim dziełem sztuki, ale proza Jackie Collins bez wątpienia wzbudza refleksje: za pieniądze szczęścia się nie kupi, dzieci wychowywane przez niańki zastępujące wiecznie nieobecnych rodziców i wszechobecny dostęp do najbardziej zgubnych używek przez które bohaterowie rzadko kiedy dożywają sędziwego wieku.

HOLLYWOOD OD KUCHNI

7,5

Lady Boss to zlepek intryg i skandali, a także walka o władzę, sławę...

Jest to kolejna opowieść o Lucky Santangelo. Aktualnie jest szczęśliwą mężatką. Jej trzeci mąż Lennie Golden, jest charyzmatycznym komikiem i gwiazdą filmową. Lennie kręci film, ale jego współpraca z reżyserem, i producentem nie idzie po jego myśli. Lucky postanawia kupić mu studio filmowe, Panther Studios, której właścicielem jest na emerytowany, wybuchowy, Abe Panther. Ale Abe, aby sprzedać studio stawia Lucky warunek; przez sześć tygodni, ma pracować w studio, przebrana za sekretarkę i dowiedzieć się, co naprawdę tam się dzieje. Lucky podejmuje wyzwanie jak nową przygodę i odkrywa świat intryg finansowego Hollywoodu. W swoim dążeniu do władzy spotyka przeciwników i wrogów, przyjaciół i zdrajców Ma szansę na dużą wygraną, ale ryzykuje małżeństwo. Jako wisienka na torcie pojawiają się starzy wrogowie z rodziny Bonnatti. Tym razem jest to Carlos brat Santina.

Ta książka zmieniła moje dzieciństwo :D:D Koleżanka wykradła swojej mamie i przeczytałyśmy od deski do deski ;)

Super,super

Super,super

• Jackie Collins
  • Często na półkach (5 książek i więcej autora)
  • 1993

Dodaj cytat z książki Lady boss