Terapia przez pisanie

- Kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- Seria:
- Psychiatria i psychoterapia
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Data wydania:
- 2018-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2018-01-01
- Liczba stron:
- 272
- Czas czytania
- 4 godz. 32 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788323343608
- Tłumacz:
- Aleksandra Haduła
- Tagi:
- psychologia psychoterapia psychiatria terapia terapia narracyjna
Uniwersalna metoda terapeutyczna potwierdzona badaniami
Możliwość opowiedzenia o stresujących i przykrych wydarzeniach jest bardzo ważnym elementem procesu terapeutycznego. Takie założenie leży również u podstaw pisania ekspresywnego – autorskiej metody opierającej się na opisywaniu bolesnych doświadczeń przez 15-20 minut dziennie, w ciagu kolejnych dni. Jak potwierdzają badania, pisanie o problematycznych sytuacjach prowadzi do wyraźnej poprawy samopoczucia, zdrowia psychicznego i równowagi emocjonalnej, redukuje stres i pomaga w budowaniu relacji.
Książka ta stanowi dokładny opis metody terapeutycznej, wraz ze wskazówkami, jak wykorzystać ją w praktyce – zarówno samodzielnie jak i podczas pracy z pacjentem. Zebrane informacje opatrzono licznymi przykładami, przedstawiono wyniki badań oraz przebieg eksperymentów prowadzonych przez ostatnie 30 lat. Proponowane rozwiązania sprawdzają się u osób z problemami psychologicznymi, doświadczających traumy lub narażonych na stres, a także mogą stanowić element terapii lęku, depresji czy zespołu stresu pourazowego.
To doskonała pozycja dla specjalistów chcących poznać metodę pisania ekspresywnego – niezależnie od praktykowanego nurtu terapeutycznego. Dzięki przystępnemu i praktycznemu podejściu, opisaną w książce metodę może zastosować każdy, komu zależy na poprawie swojego samopoczucia i zdrowia psychicznego.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Książka na półkach
- 156
- 21
- 8
- 6
- 5
- 3
- 2
- 2
- 1
- 1
OPINIE i DYSKUSJE
Stosuję się do zasad opisanych w książce i czuję wyraźną poprawę w samopoczuciu. Codziennie wieczorem coś z siebie zrzucam a biorąc pod uwagę moje zaburzenia , to skorzystam z każdej formy samopomocy jako dodatek do terapii. Warto.
Stosuję się do zasad opisanych w książce i czuję wyraźną poprawę w samopoczuciu. Codziennie wieczorem coś z siebie zrzucam a biorąc pod uwagę moje zaburzenia , to skorzystam z każdej formy samopomocy jako dodatek do terapii. Warto.
Pokaż mimo to"Terapię przez pisanie" zakupiłam i przeczytałam z myślą o napisaniu pracy licencjackiej. I choć niewątpliwie do tego mi ona posłuży, jej lektura skłoniła mnie przy okazji do wielu osobistych refleksji.
Dzięki lekkiej i płynnej narracji autorzy, James W. Pennebaker i Joshya M. Smyth, w bardzo przystępny sposób opowiadają nie tylko o autorskiej metodzie pisania ekspresywnego, ale i wszystkim, co z nią związane - przeprowadzonych eksperymentach, wielu mechanizmach rządzących ludzkim umysłem, istocie traum i ciężkich sytuacji życiowych... Podrzucają również wiele praktycznych porad, jak stosować pisanie eksperywne, kiedy jest ono najskuteczniejsze, jak pracować z nim na sobie, ale i na innych. Choć samej formie tekstu daleko od poradnika...
Myślę, że jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem, "Terapia przez pisanie" powinna przypaść mu do gustu.
"Terapię przez pisanie" zakupiłam i przeczytałam z myślą o napisaniu pracy licencjackiej. I choć niewątpliwie do tego mi ona posłuży, jej lektura skłoniła mnie przy okazji do wielu osobistych refleksji.
więcej Pokaż mimo toDzięki lekkiej i płynnej narracji autorzy, James W. Pennebaker i Joshya M. Smyth, w bardzo przystępny sposób opowiadają nie tylko o autorskiej metodzie pisania...
Książka przytacza wyniki wielu badań, rzetelnie i szczegółowo przedstawia metodę od strony naukowej, dzięki czemu na pewno jest wartościową pozycją dla specjalistów z zakresu psychologii i psychoterapii. Nie poleciłabym jej natomiast osobom, które szukają w niej narzędzia do samodzielnej pracy. Nieliczne praktyczne wskazówki właściwie giną na tle pozostałych treści.
Książka przytacza wyniki wielu badań, rzetelnie i szczegółowo przedstawia metodę od strony naukowej, dzięki czemu na pewno jest wartościową pozycją dla specjalistów z zakresu psychologii i psychoterapii. Nie poleciłabym jej natomiast osobom, które szukają w niej narzędzia do samodzielnej pracy. Nieliczne praktyczne wskazówki właściwie giną na tle pozostałych treści.
Pokaż mimo toZ ciekawością sięgnąłem po tę książkę gdyż sam na początku swej drogi z psychologią dużo pisałem, ot tak po prostu. Niby pamiętnik, przemyślnik czy też zwierzennik :)
Lektura tej książki była interesująca. Chociaż jako obytemu już dość mocno w literaturze psychologicznej nie zrobiła aż tak wielkiego wow! Przytoczono wyniki kilku ciekawych badań w obszarze pisania. Pokazano jak wykorzystać pisanie w pracy terapeuty lub w autoterapii. Mniej jet to praktyczny poradnik a bardziej baza empiryczna jak wykorzystać tę metodę. Taka wisienka na torcie w pracy psychoterapeutycznej. Polecam każdemu kto sam by chciał spróbować takiej metody czy to w pracy z klientem czy też własnej. A dla Gestaltystów oraz ACTowców, pozycja obowiązkowa :)
Z ciekawością sięgnąłem po tę książkę gdyż sam na początku swej drogi z psychologią dużo pisałem, ot tak po prostu. Niby pamiętnik, przemyślnik czy też zwierzennik :)
więcej Pokaż mimo toLektura tej książki była interesująca. Chociaż jako obytemu już dość mocno w literaturze psychologicznej nie zrobiła aż tak wielkiego wow! Przytoczono wyniki kilku ciekawych badań w obszarze pisania. Pokazano...