Terapia przez pisanie

Okładka książki Terapia przez pisanie
James W. PennebakerJoshua M. Smyth Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psychiatria i psychoterapia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psychiatria i psychoterapia
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2018-01-01
2018-01-01
Aleksandra Haduła
psychologia psychoterapia psychiatria terapia terapia narracyjna

więcej Więcej

"Terapię przez pisanie" zakupiłam i przeczytałam z myślą o napisaniu pracy licencjackiej. I choć niewątpliwie do tego mi ona posłuży, jej lektura skłoniła mnie przy okazji do wielu osobistych refleksji.

Dzięki lekkiej i płynnej narracji autorzy, James W. Pennebaker i Joshya M. Smyth, w bardzo przystępny sposób opowiadają nie tylko o autorskiej metodzie pisania...

Książka przytacza wyniki wielu badań, rzetelnie i szczegółowo przedstawia metodę od strony naukowej, dzięki czemu na pewno jest wartościową pozycją dla specjalistów z zakresu psychologii i psychoterapii. Nie poleciłabym jej natomiast osobom, które szukają w niej narzędzia do samodzielnej pracy. Nieliczne praktyczne wskazówki właściwie giną na tle pozostałych treści.

Z ciekawością sięgnąłem po tę książkę gdyż sam na początku swej drogi z psychologią dużo pisałem, ot tak po prostu. Niby pamiętnik, przemyślnik czy też zwierzennik :)
Lektura tej książki była interesująca. Chociaż jako obytemu już dość mocno w literaturze psychologicznej nie zrobiła aż tak wielkiego wow! Przytoczono wyniki kilku ciekawych badań w obszarze pisania. Pokazano...

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Chcę kupić
  • Studenckie lekturki ✔
  • Chcę przeczytać - coaching i psychologia
  • Rozwój, psychologia

Dodaj cytat z książki Terapia przez pisanie