Morderstwo w Orient Expressie

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 10) Seria: Seria z Gawronem kryminał, sensacja, thriller
Murder on the Orient Express
kryminał, sensacja, thriller
2017-11-22
Anna Wiśniewska-Walczyk
Seria z Gawronem

Wakacje to idealny czas żeby poprzypominać sobie ulubione szkolne książki :). Tym razem mój wybór padł na jeden z najpopularniejszych kryminałów Agathy Christie. A w nim najsłynniejsza i najtrudniejsza sprawa morderstwa, z którą musi zmierzyć się wybitny detektyw, Herkules Poirot.

Książka jest dokładnie taka jaką ją zapamiętałam. Lekka, nieco tajemnicza i zagmatwana od...

Mimo słabego nastawienia, książka okazała sie arcydziełem. Narazie najlepsza Agathy Christie którą przeczytałam.

Klasyka kryminału od Agaty Christie.
Mimo wielu kryminałów przeczytanych w życiu to Agata Christie jest prawdziwą mistrzynią.
Teorie na temat zabójczy, mimo że wydaje się że już się zna mordercę, to i tak jest się całkowicie zaskoczonym na końcu.
Polecam!

Książka wybrana przypadkowo z biblioteczki dziadka, pomimo niechęci do kryminałów bawiłem się wybornie. Wspaniałe ograniczone miejsce do których wrzucamy grupkę bohaterów wraz ze skomplikowaną sprawą BAJKA !

To moje pierwsze spotkanie z autorką i zapewne nie ostatnie😊

Czytają powieści kryminalne zawsze skupiam się na wszystkich szczegółach, staram się zapamiętać każde, nawet to najbardziej niepozorne zdanie. A pani Christie i tak za każdym razem zdoła mnie zaskoczyć.

Miejscem głównej akcji jest luksusowy pociąg Orient Express. Mimo kilku trudności Herculesowi Poirot udało się zdobyć w nim miejsce. W pewnym momencie pociąg zatrzymuje się...

Jeden z najbardziej znanych kryminałów Autorki. Morderstwo dość nietypowe, ale nie zamierzam zdradzać szczegółów, bo może jednak ktoś jeszcze nie poznał rozwiązania zagadki (chociaż ja znałam — z filmu). Rzeknę tylko, że każdy z mocno ograniczonej (pociąg utknął w zaspach, nikt nie mógłby wymknąć się z wagonu, nie zostawiając śladów na śniegu) liczby podejrzanych wydaje się...

Niby dobra, ale nie mój styl.

Od tej książki zaczęłam swoją przygodę z kryminałami i obawiam się, że nie znajdę już drugiej tak fantastycznie napisanej pozycji (z kręgu książek innych autorów).
Poprzeczka w kosmosie.

Jedna z moich ulubionych książek Agathy Christie. A i ten film najnowszy (2019?) też nie był najgorszy. All in all całkiem interesujące doświadczenie.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Dyskusje