Moon Journal

2018-01-15
2018-01-15
Joanna Dziubińska
zdrowie sennik natura

Przeczytałam. Nawet ciekawa. Czy się dostowuje do zaleceń? Nie.

Przeczytałam. Nawet ciekawa. Czy się dostowuje do zaleceń? Nie.

Schematyczna i powtarzalna, mało odkrywcza i niezbyt pomysłowa. Trochę wiedzy może i dostarczy, ale nie w wyjątkowo odkrywczy sposób.

Książka piękna graficznie, ciekawa, praktyczna. Uczy nas jak żyć z cyklem księżyca, jak wprowadzić do swojego życia harmonię i ład. Znajdziemy tu informacje o znakach zodiaków, rytuały, puste strony do zapisywania swoich planów i nie tylko. Książka przypomina dziennik- zapisujesz tam co tylko chcesz. Jeśli ktoś interesuje się księżycem i znakami zodiaków ta książka mu się spodoba.

Wyrażanie siebie, przychodzi nam na wiele sposobów. Czy to w poezji, czy poprzez eseje, ludzie wielokrotnie zostawiają po sobie papierowy ślad. Tyczy się to również pamiętników, które z biegiem lat ewoluują i przyjmują coraz to nowsze formuły.

"Moon Journal" stanowi jedną z bardziej nowatorskich odsłon książki, którą należy potraktować tak, jak kapitan statku traktował swój dziennik pokładowy. Tutaj dla odmiany, słowo pokład warto zastąpić "czasem" a hasło statek słowem "księżyc", gdyż o ten obiekt głównie w tym pamiętniku chodzi.

Od samej mitologii i nawiązań do wspomnianego ziemskiego satelity, przez fazy, zodiakalny wpływ i miesięczny podział pełni - przechodzimy krok po kroku, kartkując księżycowy dziennik. Zioła, kryształy, drobne formy zwane rytuałami, również znajdują się w tej publikacji, ale bardziej jako tło i minimalny dodatek dla motywu przewodniego. Jest to o tyle ciekawe, że decydując się na zakup tej książki, nie tylko możemy spędzić czas na drobnym spisywaniu naszej codziennej rutyny, ale również połączyć to z księżycową obserwacją, zwracaniem uwagi na siebie i podstawowe zagadnienia z dziedziny jaką jest astrologia.

Również estetyczny aspekt zasługuje na wyszczególnienie - gdyż wygląd i jakość wykonania, stoją na dobrym poziomie, podobnie jak merytoryczny aspekt wydania. Jest to zakup wart ceny, uniwersalny czasowo - gdyż nie ma narzuconego konkretnego roku - w przeciwieństwie do wszelkiej maści kalendarzyków. Możemy zacząć ten dziennik jak chcemy, zgodnie z instrukcją lub pomijając ją, a ciekawostki w nim zawarte, traktować jak wskazówki i kolorowe ubarwienie dla naszej codzienności.

Uwielbiam tę ksiązke!

Jako pierwsza stycznosc z wiedzą o księzycu , pełni, nowiu, sezonach zodiakalnych, rozumieniu faz ksiezyca w zodiakach i moje cudowne odkrycie ze kazdy dzien tygodnia ma przypisaną planete oraz energie, cos wspanialego!

ah i afirmacja na początek kazdego sezonu zodiaklanego - jestem zachwycona i serdzecznie polecam te ksiązke:)

Działam z nią już od roku i jest super <3 :D

Uwielbiam tę ksiązke!

Działam z nią już od...

Jak pisałam wstęp zastanawiałam się jak ja napiszę tę recenzję. Totalnie się nie znam na takich sprawach i z mojej perspektywy, dla mnie ta książka nie ma sensu. Ale jak ktoś się na tym zna i to lubi, to czemu nie. Opowiem wam pokrótce o tej książce i jak ja ją widzę. Bo nie ma sensu was okłamywać i wymyślać jakieś zmyślone opinie.

Nie orientuje się za bardzo, o co chodzi, ponieważ nie interesuję się taką tematyką. Jedno co muszę przyznać to pięknie wykonana książka. Widać, że ktoś się bardzo postarał i zrobił kawał dobrej roboty. Niestety ale sama książka mnie nie zainteresowała i nawet nie wiedziałabym co z nią zrobić. Żadnej fabuły. Żadnej Akcji i bohaterów. Tego nie macie w tej książce. Jest to poradnik, w którym również możecie coś zapisywać. Kolor okładki oczywiście fiolet, pomieszany z srebrnymi dodatkami. Fajne jest to, że jak przeczytacie wstęp to wszystko powinno wam się przejaśnić. Będziecie wiedzieć o co chodzi. Czy macie znak zodiaku baran, waga czy ryba, nie ważne. Wszystko macie objaśnione w tej książce. I każdy znak zodiaku będzie w tej książce. Macie tam również opisane fazy księżyca. Więc będziecie wiedzieć o księżycu jeszcze więcej niż wiedzieliście dotychczas.
Więcej znajdziecie na moim blogu:

Nie orientuje się za bardzo, o co...

Budzisz się z telefonem przy uchu, włączasz facebooka gdzie „przyjaciele” zostawiają ci wiadomości , łańcuszki czy inne mniej lub bardziej przydatne informacje o tym ,że DODA traci wzrok? A pani X rozstała się z panem Y. Sprawdzasz pocztę, bez tv i radia nie wiesz, co na świecie się dzieje. Zamiast biegać po lesie – bieżnia na siłowni wyznacza ci tempo, ćwiczysz z endomondo, dietę ustalasz z wirtualnym trenerem, tysiąc wszelkich aplikacji steruje Twoim życiem. Nawet nie wyjrzysz przez okno sprawdzić jaka dziś pogoda, bo bardziej ufasz meteo w masmediach czy necie…

Twoja babka wiedziała ,że by mieć piękne włosy , powinnaś iść do fryzjera w pełnię księżyca- podcięcie końcówek wtedy je wzmocni.
Ślub czy ważną imprezę planowała też na dzień pełni – bo wtedy nigdy nie pada deszcz.
Jeśli księżyca ubywa – to i warto zacząć dietę czy sposoby oczyszczania skóry , ciała a nawet myśli. Gdy księżyca przybywa – zbiera się woda w organizmie i twoja waga niebezpiecznie może ruszyć w górę.
Problem bezsenności nasila się w pełnię , ludzie z zaburzeniami psychicznymi niebezpiecznie się ożywiają...
Nasze babcie wiedziały jakie dni przeznaczyć na pranie a jakie na zbieranie i suszenie ziół, robienie przetworów, porządki domowe. Rolnicy wg faz księżyca siali i zbierali płody rolne, przycinali drzewa, zasilali warzywa.

Tak jak księżyc wpływa na wody ( przecież steruje przypływami i odpływami morza) tak i wpływa na człowieka. Wystarczy zsynchronizować nasze życie z cyklem księżycowym a stanie się ono harmonijne i spokojniejsze.

Nie ukrywam ,że ten pięknie wydany dziennik/kalendarz księżycowy zachwycił mnie i nietuzinkową edycją (!) i zawartością. Intrygująco przyciągał mnie od pierwszych chwil. Starannie wydany, estetyczny, przepiękny. Okładka w półmroku symuluje lśnienie jakby gwiazd i widoczne wszystkie cztery fazy księżyca.

Moon Journal to rodzaj kalendarza jednak nie takiego , w którym ważne są dni tygodnia i daty ale który pomoże każdemu zsynchronizować i zharmonizować życie z naturalnym cyklem natury. Nie musisz zacząć prowadzić tego dziennika od dnia 1 stycznia . Nie o to chodzi. W każdym roku posługując się kalendarzem księżycowym oraz zaglądając w ten dziennik jesteś w stanie określić czy to np. dobry okres na zmianę pracy, diety czy poproszenie szefa o podwyżkę. Kiedy księżyc jest w znaku raka może powinieneś przemyśleć swoje relacje rodzinne?

Ten dziennik to rodzaj narzędzia, dzięki któremu poznasz lepiej siebie, wyznaczysz sobie nowe cele , osiągniesz pełnię życia.

Poczuj łączność z tym, co nasza cywilizacja przemocy i śmierci tak silnie zaburzyła. Pomyśl , czy nie czujesz dyskomfortu , braku równowagi , zaburzeń i dysproporcji w różnych dziedzinach życia. Może właśnie taki dziennik pomoże Tobie lub komuś bliskiemu trochę sobie pomóc?

Mnie się podoba. Zamierzam przez rok przyjrzeć się swojemu życiu i wesprzeć w tych próbach naprawy siebie harmonijnym cyklem przyrody.

Książka Moon Journal zachwyciła mnie swoją okładką.Takiej książki jeszcze nie miałam. Książka jest pięknie zaprojektowana,okładka przyciąga uwagę,a jej wnętrze jest równie piękne i także wypełnione niebem i gwiazdami jak okładka. W książce nie brakuje kolorów,każda strona jest fioletowo-pomarańczowa,co dodaje jej wyrazistości i wyjątkowości. Jak mi się spodobał wygląd książki,tak jej wnętrze nie do końca. Oczekiwałam po tej książce zupełnie czegoś innego niż tego co w niej znalazłam. Książkę przeczytałam bardzo szybko. Na początku książki jest wprowadzenie,które zapoznaje nas z tą książką i opisuje co w niej znajdziemy. Potem znajdujemy opis słońca i księżyca,jego rozumienie.Dalej mamy porady jakie aktywności i rytuały powinniśmy wykonywać,a już potem mamy znaki zodiaku.Dalej mamy wskazówki dotyczące prowadzenia dziennika,co bardzo mi się spodobało,to jest rzeczywiście to co powinnam zrobić. Dzięki temu zrozumiałabym czego chcę i do czego dążę. Takie prowadzenie dziennika jest bardzo przydatne,dla osób,które nie do końca wiedzą albo i w ogóle nie wiedzą czego chcą i jakie mają cele. Przewracając kolejne strony znajdujemy na nich znowu znaki zodiaku i przypasowane do nich zadania,które wykonywać mamy rano i wieczorem.Kolejna strona to plan tygodniowy,który podpowiada co powinniśmy zrobić w tym konkretnym dniu i dlaczego.Dalej są znaki zodiaku z afirmacją na ten miesiąc i z miejscem na nasze notatki. Pod koniec spisujemy nasze życzenia dotyczące konkretnych obszarów życia i wykonujemy zadanie.Ostatnie kartki książki są to wymienione zioła i opisane co nam ono daje oraz kryształy,których nie znam i w ogóle nie rozumiem tej strony.Ostatnia strona to nasze refleksje. Po przeczytaniu tej książki właściwie niczego konkretnego się nie dowiedziałam, a to co jest podane w książce nie ma dla mnie żadnego pożytku. Nie dowiedziałam się jak mam złapać swój rytm,dowiedziałam się za to dużo o księżycu,o jego cyklach i o znakach zodiaku. Książka mimo,że bardzo ładnie wydana to mnie nie zachwyciła,oczekiwania miałam zupełnie inne. Może osobom,które interesują się księżycem,fazami,cyklami zainteresuje ta książki,mi osobiście się nie spodobała. Jedyny plus w tej książce to strona o wyznaczeniu celu i tego czego chcę,rzeczywiście to jest fajny pomysł i sposób na zrozumienie siebie,zrozumienie do czego dążę. Ogólnie jednak książka nie zachwyca,słaby poradnik,mimo,że okładka jest cudowna.

Mało do czytania, aczkolwiek interesująca pozycja. Dlaczego nie :)

Mało do czytania, aczkolwiek interesująca pozycja. Dlaczego nie :)

Oto na mojej literackiej drodze stanęła książka, po której tak do końca nie wiedziałam, czego się spodziewać. Horoskopu na cały rok związanego z fazami księżyca? Opisu mojego znaku, a co za tym idzie- analiza charakteru Skorpiona? Wpływu, jakie kolejne fazy księżyca mają na moje życie? Byłam zaintrygowana. Takie rzeczy mnie ciekawią, więc gdy okazja do zgłębienia tematu sama pcha się w ręce, żal nie skorzystać (Polak- cebulak, he he).

Pierwsze, co rzuciło mnie na kolana, to okładka. Owszem, widziałam ją, nim otrzymałam przesyłkę. Ale na żywo wydanie prezentuje się jeszcze piękniej! Rozdziały są skrzętnie rozpisane w krótkim spisie treści, dzięki czemu od razu możemy przejść na interesującą nas stronę. Wszystko zachowane jest w tonacji delikatnego różu, fioletu. Do tego autorka pozostawiła nam miejsce na uzupełnianie go wedle jej wskazówek. I co najważniejsze, otrzymaliśmy również informacje odnośnie kolejnych faz księżyca i rzeczy z nim związanych.

Jestem Skorpionem. Z tego co czytałam w jakiejś innej książce, znak ów charakteryzuje osoby pamiętliwe, acz kochające do utraty tchu (no cała ja!). Jeżeli jesteś moim wrogiem, prawdopodobnie uczynię wszystko, aby Cię zniszczyć. Boleśnie. A potem zasnę, niewinnie niczym niemowlę. Ha! Moon Journal jest z kolei raczej przewodnikiem, sposobem na wprowadzenie harmonii w swoje życie. Podzielone fazy księżyca dokładnie opisują, jakie zmiany w danym czasie trzeba wprowadzić w swojej codzienności, by żyło się... wygodniej. Moją afirmacją jest "Transformacja i przebaczenie". I zapewne coś w tym jest.

Skorpion prowadzi nas przez cykl życia i uczy, jak się przeistaczać. Jak odpuścić, przebaczyć i żyć dalej? Skorpion inspiruje nas również do tego, by połączyć się z drugą osobą. Może się to stać w sposób fizyczny, emocjonalny, mentalny lub duchowy. Ponieważ możemy poczuć się przez to bardziej bezbronni, emocjonalny znak wodny pomaga nam zrozumieć motywy związane z kontrolą i jej ograniczeniem. W sezonie Skorpiona zadaj sobie następujące pytania: Co próbujesz kontrolować? Przy kim możesz bez obaw czuć się bezbronny? Komu jesteś gotów wybaczyć?

Przyznaję bez bicia, że nie "wypróbowałam" teorii w praktyce, ale jak tak teraz czytam kolejne strony, zaczynam się nad tym zastanawiać. A może spłynąłby na mnie jakiś pozaziemski spokój? I może nawet moi wrogowie nie musieliby na ten księżyc uciekać, abym osiągnęła satysfakcję? ;)

Żarty żartami, ale Moon Journal jest pozycją ciekawą, nietuzinkową i myślę, że naprawdę może wprowadzić ład w życie.

• Ezoteryka
  • Poradniki