Wilcze kobiety

Okładka książki Wilcze kobiety
Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: W Trójkącie Beskidzkim (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
W Trójkącie Beskidzkim (tom 4)
Replika
2018-01-30
2018-01-30

Kolejna (4) część cyklu beskidzkiego. W pobliskim kamieniołomie zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Ofiarą okazuje się brat psychopatycznego gangstera, który akurat siedzi w areszcie. Czy to morderstwo to wynik walki o wpływy? Bo któż by chciał zadzierać z samozwańczym królem miasta? No ale jak głosi stare słowiańskie przysłowie: jak nie wiadomo o co chodzi - to oczywiście wiadomo o co :) Osób, które chciały by wyeliminować jednego z braci a utrudnić życie drugiemu jest całe mnóstwo. Główną podejrzaną jest była kochanka. Ale że tu męscy bohaterowie mają słabość do kobiet znajdujących się po złej strony mocy, to od razu wykluczamy tę możliwość i łapiemy kolejne tropy razem z policjantami :) Troszkę za dużo tu (jak dla mnie) romansowych wstawek i nieoczekiwanego doboru naturalnego :) ale całość czyta się dobrze. Dużym plusem jest to, że do samego końca goguś- morderdca sprytnie się ukrywa na kartach powieści :)

W ostatnim czasie nadrobiłam troszkę zaległości i w związku z tym przeczytałam kolejny kryminał Hanny Greń z serii Trójkąt Beskidzki pt. Wilcze kobiety.
W tej części ginie nieprzypadkowy człowiek bo brat gangstera, na którego polują policja z Wisły oraz Bielska Białej . Jednakże nie wiadomo kto zabił i dlaczego bo główny podejrzany siedzi w więzieniu. Komisarz Daniel Laszczak wraz Romanem Thenem starają się rozwiązać te sprawę bowiem mają pod ochroną ważnego świadka . Niestety kobieta znika co nie ułatwia im sprawy. A oprócz tego zostają oddelegowani w tej sprawie do CBŚ.
Co się musi wydarzyć aby w końcu rozwiązać zagadkę morderstwa ? I czemu są tu tak ważne kobiety? Jakie tajemnice są jeszcze do odkrycia?

Świetnie zarysowane sylwetki bohaterów, niezwykle wciągająca historia opisana z lekką dozą ironii oraz niezwykła tajemniczość niektórych postaci dodają powieści smaku. Akcja dzieje się w zimowej scenerii i daje się tę zimę literacką naprawdę odczuć, dzięki pięknym i sugestywnym opisom autorki. Brawo.

W Wilczych Kobietach nie mogło zabraknąć wątków postaci znanych z wcześniejszych części , tak więc poznajemy mały ciąg dalszy losów Petry i Konrada, który tez będzie pomagał w rozwiązaniu sprawy. A nowe postacie, jak zawsze u pani Hani, mają oryginalne imiona.
Od tej książki nie da się oderwać, zarwałam kilka nocy.
Także gorąco polecam.

Już wiem, że cała ta seria, to raczej nie moja bajka czytelnicza. Mnóstwo wątków romansowych, mało kryminału. Schemat ten sam w każdej części, zupełny brak klimatu, a właściwie ten sam klimat w kolejnych książkach serii. Całość naciągana, nie zaskakuje, wręcz nudzi.

Kolejna pozycja z serii i nie zawiodłam się. Trzyma poziom jak wszystkie wcześniejsze. Ciekawa sprawa, trochę dramatu ale finał dobry.

Bardzo przyjemnie czytało mi się całą serię "W Trójkącie Beskidzkim" Jestem ciekawa czy jeszcze pani Hanna napisze coś w tej serii, jeżeli tak to chętnie po to sięgnę.

Kolejna część i równie dobra jak poprzednie. Niesamowici bohaterowie, z którymi niebawem będę musiała się pożegnać (w końcu "Wilcze kobiety" to przedostatnia część cyklu). Kryminał z rozbudowanym wątkiem obyczajowym, nutką humoru, który do mnie trafia i wywołuje salwy śmiechu. Trzyma w napięciu, nieprzewidywalny.

PS Nie domyśliłam się, "kto zabił" 😜.

Zacna część cyklu, zacna 👌.

PS Nie domyśliłam się, "kto zabił" 😜.

Zacna część cyklu,...

Całą trylogie beskidzką czyta się całkiem przyjemnie. Jeżeli jestes zmęczony po całym dniu pracy, zamknięty przez pandemię w domu, a na zewnątrz ponura jesień książki te są idealne. Nie wymagają zaangażowania zbyt dużej ilości intelektu, sympatyczni bohaterowie, miłe miejsca i wciągająca intryga. Czego chcieć więcej!

wstyd - pisać i wydawać takie bzdury

wstyd - pisać i wydawać takie bzdury

Najbardziej zastanawiający w całej książce jest tytuł Wilcze kobiety który nie ma żadnego odnośnika do treści. Te zwierzęta kojarzą mi się z watahą, oddaniem, wiernością i niezłomnością i chyba o to chodzi autorce ale to już każdy może interpretować na swój sposób. Jest to czwarta część z cyklu i nie wiedziałam czy się odnajdę, jednak poszło bez większych problemów. Historia jakich wiele. On gangster, bezwzględny oprawca który pozjadał wszystkie rozumy nazywany Pastorem prowadzi swoje owieczki na rzeź. Ona, dziewczyna z biednego domu o ponadprzeciętnej urodzie. Idealna blondynka,która ma zawsze wyglądać idealnie. Ozdoba do niczego innego się nie nadająca. Sytuacja zmienia się w momencie kiedy taki nieskazitelnie męski boss okazuje się gejem. Zaczyna mówić o tym głośno i bez krempacji. Kluczowe jest jednak to jak zareagują jego podwładni i co się stanie z nią gdy przestanie być idealną przykrywką? Aby się dowiedzieć koniecznie sięgnijcie po tą pozycje.
⬇️
Tutaj nic nie jest takie jak się wydaje. Na każdym kroku mamy drugie dno a ludzkie zachowania chwilami graniczą z absurdem. Chociaż w realnym świecie nie zakochujemy się od pierwszego wejrzenia to całość jest satysfakcjonująca. Akcja umiejscowiona jest pięknych okolicach Wisły, Bielska i dalekiego Poznania. Według wszelakich stron ma być to thriller jednak wszystkie sytuacje podszyte są miłosnymi zapędami. Jest kilka ciekawych pomysłów i intryg jakich użyła autorka. Można wytężyć szare komórki. Bohaterowie są dobrze opisani przez co bardzo łatwo wczuć się w ich rolę. Podobało mi się przedstawienie kobiety jako czarnego charakteru. Nie za często się zdarzają Panie, które potrafią wytrychem otworzyć każdy zamek. Za to ogromne brawa dla autorki. Ja takich pozycji chce więcej. Świat nie jest czarno biały a ma mnóstwo innych odcieni 😁
⬇️
Podsumowując: książka jest bardzo lekka i przyjemna. Czyta się szybko i z zainteresowaniem. Idealna dla fanów thrillerów jako delikatna lektura a także dla wielbicieli obyczajówek. Dla każdego coś dobrego. Polecam.

Kolejna część pod znakiem " Trójkąta Beskidziego".Trzymająca w napięciu historia o gangsterach, miłości, chorej fascynacji i policjantach szlachetnych jak szeryfowie z Dzikiego zachodu. Jak w poprzednich częściach, Hanna Greń krok po kroku prowadzi do rozwiązania skomplikowanej sprawy morderstwa. Spotykamy dobrze znanych bohaterów i poznajemy nowych. Akcja umiejscowiona w pięknych okolicach Wisły, Bielska i dalekiego Poznania nie zwalnia ani na moment. Bywają elementy przewidywalne, ale nie jest to wadą, bo nigdy do końca nie jesteśmy pewni czy mamy rację. Dobra lektura, ciekawa akcja, sympatyczni( i nie tylko) ludzie,zagadka kryminalna- wszystko to co powinien zawierać dobry kryminał.

Hanna Greń Wilcze kobiety Zobacz więcej