Almaznaya istoriya (Velikij almaz)

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Fantom Press Seria: Ironičeskij Detektiv kryminał, sensacja, thriller
Wielki diament
Data 1. wydania:
rosyjski
Wiera Siergiejewna Seliwanowa, Nina Siergiejewna Seliwanowa
Fantom Press
literatura polska literatura kryminalna literatura przygodowa Indie diament literatura XX wieku
Wielki diament
kryminał, sensacja, thriller
rosyjski
Wiera Siergiejewna Seliwanowa, Nina Siergiejewna Seliwanowa
Ironičeskij Detektiv
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobry,znakomity kryminał z świetną fabułą,wartką akcją,trzymający w napięciu.
Czyta się lekko i fajnie.

Oba tomy „Wielkiego Diamentu” czytałem już wcześniej i to kilkakrotnie, jak zresztą wszystkie książki Joanny Chmielewskiej. Z tym, że nie doceniałem wcześniej w pełni. Musiało upłynąć parę lat, żeby dotarł do mnie fakt, że to naprawdę świetne powieści a zwłaszcza tom pierwszy, który zawsze uważałem za znacznie gorszy niż drugi.

To zaskakujące ale tym razem pierwszy tom...

Pierwsze spotkanie z Chmielewską miałam jako nastolatka - Nawiedziny Dom, Wielkie Zasługi i Skarby szybko zadziałały na moją wyobraźnię i niemal pożarłam je w kilka chwil, mimo że nie były już wcale modne. Następnie przyszedł czas na "Lesia", którego nawet nie doczytałam i bardzo zraziłam się do autorki...
Na szczęście po kilku latach mama podsunęła mi "Wielki diament"....

Czytałam tą książkę drugi raz i coś czuję, że nie ostatni. Joanna Chmielewska w świetnej formie.

To taka Chmielewska, której jeszcze nie znałam i od której dostałam pozytywnego poplątania zmysłów!

A stało się tak za sprawą fabuły, która opiera się na gonitwie ogromnej liczby osób za tytułowym diamentem! Powiązania rodzinne są tutaj tak rozległe, że czasem nie idzie się w nich połapać, ale to wszystko można nadrobić czy to wolniejszym tempem przyswajania tej pozycji,...

Książka opowiada losy diamentu umiejscowiona początkowo w kostiumowwej epoce, aż do nowoczesności. Humorystyczny opis kolejnych właścicieli klejnotu. Ukazuje do czego zdolna jest natura człowieka, aby posiąść bogactwo.

To książka Pani Chmielewskiej inna od wszystkich. Niesamowicie zmieniony styl pisania jednak z znanym nam pomysłem zagadek niespodzianek. Książka poprzez swoje podróże przenosi nas do fascynujących Indii i Francji. Nie ma co ukrywać że nikt tak jak autorka potrafi pokazać silne kobiety które wiedzą czego chcą i kochają diamenty :)

2019

Z sentymentu do autorki. Takie sobie przyjemne czytadełko. Mnie rozbawia do łez. Literatura nie musi być wysokich lotów, może też tylko bawić. Dla odstresowania świetna.

Chmielewska z wielkim plusem. Wciągająca historia wielkiego diamentu, która rozbawi i wciągnie miłośników autorki....już zaczynam tom II, bo chce poznać dalszą drogę tegoż klejnotu.

"Wielki diament" przeczytałam dla przypomnienia sobie sobie stylu Chmielewskiej oraz oczywiście dla przyjemności lektury kryminalnej. O ile jednak pierwszy tom był zaskakująco dobry, o tyle drugi niestety bardzo mnie rozczarował, głównie ze względu na język, tzn. redundancję opisów w stosunku do akcji, którą nota bebe czytelnik znał już z tomu pierwszego, i niczego nowego...

1 570
  • Joanna Chmielewska