Strach

literatura słowacka
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Betlej
literatura słowacka

Jestem człowiekiem naiwnym, lubiącym okazje cenowe, mającym słabość do horroru, zwłaszcza innego niż amerykański. Nie popełniajcie moich błędów.

Nie bałem się ! Czytałem Szczelinę i była świetna, z zapałem śledziłem każdy ruch bohatera. Tu tylko początek był intrygujący, potem się jakoś rozwlekło. Doczytałem do końca ale zakończenie też mnie nie usatysfakcjonowało. Niestety PUDŁO.

... Słyszycie cichy szum?

Co tu dużo pisać. Jozef Karika jest dla mnie absolutnym mistrzem strachu i historii z pogranicza paranormalnych. Strony powieści, aż buchają mrozem, a klimat małego podgórskiego miasteczka, mroźną styczniową zimą, jest oddany bardzo realistycznie.

Zaskakujące zakończenie, ale mnie nie satysfakcjonujące.
Może dlatego że wolę bohaterów dobrych niż złych. Jak większość.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dzisiaj, kiedy za oknem wieje wiatr, zimno skrada się do okien, a jesień wyziera już nie tylko z kartek kalendarza, napiszę o ksiażce “Strach” Jozefa Karika. O tym słowackim pisarzu miałam już niejednokrotnie okazję słyszeć ale to jest pierwsza jego powieść, którą przeczytałam i na pewno sięgnę po kolejną.
Jożo Karsky po nieudanym związku wraca do swojego rodzinnego miasta...

Bałam się, o tak! Jednak zakończenie... Czegoś mi w nim brakuje, czytając obawiałam się, że finiszując się zawiodę i troszkę tak było. Jednak polecam, jest dość klimatyczna

Niestety po fenomenalnej "szczelinie" tutaj doznałem zawodu. Historia o wiele mniej poruszająca, miejscami naiwna i infantylna.

Po lekturze szczeliny liczyłam na coś innego, to książka w stylu Kinga. Dobre i zaskakujące zakończenie.

Rewelacyjna. Karika na medal👍🏻👍🏻👍🏻 Uwielbiam jego książki a Strach jest kolejnym tego przykładem.

Dyskusje

• 2020