Bug-Jargal

Okładka książki Bug-Jargal
Victor Hugo Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Z pism Wiktora Hugo literatura piękna
literatura piękna
Zygmunt Glinka
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Napisana przez szesnastoletniego Victora Hugo powieść dotycząca niewolnictwa i wykluczenia.
Bohaterem jest francuski żołnierz, właściciel niezwykłego psa i przyjaciel swego podwładnego. Pewnego wieczoru opowiada on swoje dzieje i historię niezwykłej przyjaźni, która rozpoczęła się na San Domingo.
Opowieść o honorze, człowieczeństwie, miłości i poświęceniu.

• 2014
  • Nmwb