Zwariowane przygody Pana Brumma

Okładka książki Zwariowane przygody Pana Brumma Daniel Napp
Okładka książki Zwariowane przygody Pana Brumma
Daniel Napp Wydawnictwo: Bona Cykl: Zwariowane przygody Pana Brumma (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Zwariowane przygody Pana Brumma (tom 1)
Dr. Brumms verrückte Abenteuer
Bona
2017-10-02
2017-10-02
40 min.
Elżbieta Zarych
Dla dzieci Pan Brumm zwariowane zbiór opowiadania

Pierwsza część przygód Pana Brumma w wersji obrazków z dodatkiem tekstu w twardej oprawie. Format mniejszy niż same książki Pana Brumma.
Zabawne, dziecko zachwycone a to najważniejsze. Wystarczy chwila by przeczytać a potem syn sam skupia się na ilustracjach, do których dopowiada tekst.

Jakież było moje zdziwienie, gdy zamiast historyjki, takiej na kilkanaście stron, w moje ręce wpadły te opowiadania. Nawet nie wiem czy zasługują jeszcze na tę nazwę. To bardziej anegdotki. Może coś w rodzaju komiksu. Sama nie wiem. Za to z pewnością zabawne. Co więcej wspominane następnego dnia przy śniadaniu przez młodego słuchacza. Znaczy podobały się i zapadły w pamięć. Nie są może wyjątkowo twórcze, mądre czy rozwijające, lecz wymagają pewnej dozy spostrzegawczości. Ot, choćby wtedy, gdy tekst opisuje z pozoru banalną sytuację, a rysunki ukazują jej prawdziwe oblicze. Polecam.

Niewiele czytania, dużo pięknych i zabawnych ilustracji i ogromna dawka śmiechu! Moi synkowie i ja śmialiśmy się do rozpuku podczas lektury. Nie da się nie kochać Pana Brumma :)

Krótkie historyjki obrazkowe, które miały być śmieszne ale mnie i mojego synka nie bawią. Może starsze dzieci lubią takie poczucie humoru.
Pan Brumm trochę przeklina ("Chooo-inka!", "[...]zjadłbym tę głupią pyzę jako pierwszą!"),a zwierzątka raczej nie są dla siebie miłe ("Jesteś za gruby").
Jedyne co jest na plus, to ładne ilustracje.

Jedyne co jest na plus, to ładne ilustracje.

Pierwsza samodzielnie przeczytana książka przez mojego R. :) Jego ocena jest najwyższa :) tekstu niewiele, więc początkujący czytelnik świetnie sobie z nią poradzi. Prześmieszne ilustracje tylko umilają czytanie.
Polecamy :)

Polecamy :)