Opowieści o małej jabłonce. Jak wszystko się zaczęło

Okładka książki Opowieści o małej jabłonce. Jak wszystko się zaczęło Ludwig Hellmann
Okładka książki Opowieści o małej jabłonce. Jak wszystko się zaczęło
Ludwig Hellmann Wydawnictwo: Skrzat literatura dziecięca
literatura dziecięca
Skrzat
2017-09-28
2017-09-28
Monika Wac

Okładka książki Bajki z dżungli i oceanu Agnieszka Ginko, Marianna Jagoda
Bajki z dżungl... Agnieszka Ginko, Ma...
Okładka książki W dwa lata dookoła świata Dariusz Grochal, Dorota Grochal
W dwa lata doo... Dariusz Grochal, Do...
Okładka książki Ogóras. Ale jazda! Joanna Gębal, Eliza Piotrowska
Ogóras. Ale ja... Joanna Gębal, Eliza...

Dobra, naprawdę dobra, książeczka dla dzieci.

Ładny, ale przystępny język. Śliczna grafika. Ciekawe i realne przygody jabłonki i jej przyjaciół, przybliżają nam życie drzewka i zagrożenia, jakie mogą je spotkać.

Z książeczki dziecko dowie się jak można "zasiać" jemiołę na drzewie, w jaki sposób motyle i ćmy zagrażają drzewom, czy też jak różne zwierzaki mogą mu pomóc. Na koniec dowie się też jak można dzikie drzewo zaszczepić i kwaśne owoce zmienić w piękne, słodkie jabłuszka.

Bardzo fajna lektura. Ode mnie 8pt. Ale że mój syn nie nudził się ani chwilę i nie chciał książki kończyć (co mu się rzadko zdarza) daję 9. :D

Dobra, naprawdę dobra, książeczka dla dzieci.

“Opowieści o małej jabłonce” to cudowna książeczka o przyjaźni, opiekuńczości, zaufaniu, marzeniach, pomocy innym. Cykl opowiadań o małym drzewku ukazuje najmłodszym słuchaczom świat roślin i zwierząt, jakie prawa nim rządzą oraz obrazuje zależności roślin od zwierząt i na odwrót.

recenzja w całości: http://mamao.pl/opowiesci-o-malej-jablonce-sie-zaczelo-ludwig-hellmann/

Na taką książkę dla dzieci długo czekałam! Rok 2017 był kontynuacją popularności nietypowych książek przyrodniczych dla dorosłych (takich jak ,,Duchowe życie zwierząt” czy ,,Sekretne życie drzew”) i przeczuwałam, że gdzieś musi ukrywać się przede mną tytuł, który jest w trendach, ale który z całym przekonaniem mogłabym polecić także młodszym czytelnikom.
,,Opowieści o małej jabłonce” nie jest jednak książką naiwną i banalną. Przedstawione w niej losy małego drzewka, które począwszy od bycia nasionkiem, do coraz większych i większych rozmiarów, stało się silną i pożyteczną rośliną.

Więcej na: http://bajkochlonka.pl/2018/01/13/opowiesci-o-malej-jablonce-jak-wszystko-sie-zaczelo/

,,Opowieści o małej...

Pewnego dnia, z małego nasionka, przez przypadek rzuconego na ziemię, wyrasta roślinka, rozpoczyna się jej długa droga – od drobnego, wiotkiego pędu do rozłożystego, dostojnego drzewa. Jabłonka musi nauczyć się żyć w świecie, który nie zawsze jest jej przychylny, może jednak liczyć na pomoc swoich przyjaciół, a może sama także poratuje ich w potrzebie?

Książki z serii Ludwiga Hellmanna - „Opowieści o małej jabłonce” - to krótkie opowiadania, które składają się na historię drzewa, jego życia wśród zmieniającej się cyklicznie przyrody, wśród różnorodnych stworzeń, takich jak sympatyczny jeż Węszynosek, bojaźliwa myszka Szarutka czy temperamentna wiewiórka Puszelina. Ich wzajemne relacje pięknie ukazują dziecku nie tylko świat natury i rządzące nią prawa, ale także przybliżają mu takie pojęcia jak wzajemne zaufanie, pomoc i zależność, a przede wszystkim – przyjaźń, która niesie radość i sprawia, że zawsze możemy liczyć na czyjąś obecność czy wsparcie w potrzebie.

Książki z serii...

Dopóki żyjesz, jest nadzieja.

Mimo iż niektóre rzeczy wyglądają gorzej niż inne, nie znaczy to, że są gorsze.

Dopóki żyjesz, jest nadzieja.

Mimo iż niektóre rzeczy wyglądają gorzej niż inne, nie znaczy to, że są gorsze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dzieci
  • Dziecięce
  • Książki przeczytane w 2018
  • Natalkowe
  • Dla dzieci
  • Na półce u dzieci

Dodaj cytat z książki Opowieści o małej jabłonce. Jak wszystko się zaczęło