Galeria szubrawców. Narodziny (i sporadyczne upadki) profesji marszandów, ukrytych aktorów na scenie dziejów sztuki.

Philip Hook Wydawnictwo: Znak popularnonaukowa
Michał Filipczuk
Znak
popularnonaukowa
Michał Filipczuk

Na końcu książki wydawnictwo umieściło kilkustronicowy tekst profesora Krzysztofa Pomiana o rynku sztuki. Jest to jedyny wartościowy i ciekawy element tej publikacji.
Pozostałe kilkaset stron to w istocie lista marszandów i artystów, chaotyczny zbiór bezwartościowych anegdotek i czasem żenujących komentarzy o życiu intymnym wspomnianych osób lub ich stosunku do kobiet....

Super pozycja. Przenosi w magiczny świat historii sztuki i pomaga zrozumieć relacje jakie od wieków rządzą światem sztuki.

Fascynująca i znakomicie napisana lektura zawierająca zbiór faktów, anegdot i plotek dotyczących światowego rynku sztuki. Philip Hook zabiera nas do świata arcydzieł i falsyfikatów, artystów i marszandów, przekupnych ekspertów i nieuczciwych konserwatorów, małych galerii i wielkich domów aukcyjnych. Tłumaczy zawiłości inwestowania w sztukę, odkrywając tajemnice...

• Sztuka
  • Art&Architecture