Pewna siebie mama

The confident mom
Szaron
2015-01-01
2015-01-01

Mam świadomość, że wysoka ocena wywołana jest pośrednio przez obecną sytuację życiową. Trójka małych dzieci, stres, pragnienie życia według słów Pisma Świętego i poczucie, że to często się nie spina. Moje osobiste doświadczenie po lekturze, to inspiracja.

Autorka to członek Kościoła Luterańskiego. Odgrywa tam zdaje się nie taką najmniejszą znów rolę, bo zwą ją nauczycielem biblijnym. Z właściwą dla Amerykanów odwagą przebojowo przemawia oraz pisze dla ludzi o Bogu. Jemu cała ta schizma oraz rozłam wielowiekowy Kościoła chrześcijańskiego zdaje się nie przeszkadzać w prowadzeniu nas wszystkich do zbawienia. Piszę w tak przewrotny sposób, ponieważ będąc katoliczką o niezachwianym zaufaniu do Kościoła Katolickiego widzę, że tekst owej autorki jest także dla mnie. Nie są tu zaznaczone owe różnice, które zdawałyby się nas dzielić. Książka jest uniwersalna i powinna spodobać się każdej chrześcijańskiej mamie.

Tekst czyta się płynnie, treść zdaje się być wciągająca, a przy tym bliska realizmowi. Mam na myśli wspominanie o trudnościach, nie owijanie w bawełnę, bazowanie na własnym doświadczeniu. zrozumienie dla wszystkich negatywnych stron macierzyństwa. Joyce musi mieć talent, nazwijmy to kaznodziejski, ponieważ daje nadzieję, inspiruje, a to wszystko w oparciu o fragmenty Pisma Świętego (mam wrażenie, że katolicy zaczytują się w nim jednak mniej żarliwie).

Piszę nie zbyt szczegółowo, raczej emocjonalnie. 15 rozdziałów z podrozdziałami to poradnik nie tylko dla mam. Gdy pominąć kilka fragmentów oraz patrzeć nieco szerzej, to także pozycja dla taty. Meritum to relacja rodzica z Bogiem oraz szukanie odpowiedzi na trudności dnia codziennego w Biblii. Polecam rodzicom oraz osobom, które chcą w zgodzie z wiarą wychowywać dzieci.

Dodaj cytat z książki Pewna siebie mama