1806: Jena-Auerstädt

Napoleon V
wojskowość powszechna wojny napoleońskie
historia
wojskowość powszechna wojny napoleońskie

Jeśli chodzi o opis obu bitew i wydarzeń je poprzedzających praca wydaje się niemal wzorcowa. Bogata bibliografia, w której przeważają pozycje francuskie i niemieckie, pozwoliła autorowi odtworzyć przebieg starć w skali batalionu i szwadronu. Lektura wymaga sporej dawki skupienia i śledzenia posunięć obu stron na licznie załączonych mapach. Autorowi udało się jednak uniknąć...

• Posiadam - w kolejce do przeczytania
  • Historia - XIX wiek