Pierwszy śnieg tom 2

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 7) Seria: Kryminały z Klasą kryminał, sensacja, thriller
Snomannen
Iwona Zimnicka
Wydawnictwo Dolnośląskie
Snomannen
Harry Hole (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
Kryminały z Klasą

Jest to moje pierwsze podejście do twórczości Nesbo i zdecydowanie muszę powiedzieć, że zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Często mam problem z dziełami popularnych autorów, bo zdarza się, że po prostu nie są one zbyt dobrej jakości. Bałam się, że w tym przypadku będzie podobnie. Na szczęście było zupełnie odwrotnie. Nesbo tworzy akcję w bardzo interesujący sposób. Gra...

Na półkach: , , , , , ,

Myślę, że to bardzo dobra książka. Ciekawe, dosyć oryginalne pomysły, dużo zwrotów akcji, dość zaskakujące rozwiązanie sprawy, trzymające w napięciu zakończenie. Podobały mi się też opisy miasta.

Jeden z niewielu kryminałów, jakie przeczytałam w życiu. Zachęca do czytania więcej. Świetna rozrywka na zimowe wieczory, trudno się było oderwać.

Przeczytałam tę książkę, nie znając innych pozycji o Harrym Hole.
Zaskakująco dobrze się czyta, ponadto ciężko się od niej oderwać. Jest nieoczywista. Główny bohater jest ciekawy i postać jesr dobrze rozwinięta. Dla tego bohatera chętnie sięgnę po pozostałe części tej serii. Dodam, iż przyjemnie się czytało Pierwszy Śnieg zimą, kiedy faktycznie spadł śnieg.
Gorąco...

Pierwszy tom czytałam bez większych emocji, natomiast drugi tom wciągnął mnie bardzo, akcja się niesamowicie rozwinęła i nie mogłam odłożyć książki :)

Dwa razy czytałam tą książkę - za pierwszym razem jako odrębny tom niezwiązany z serią, a za drugim razem już po kolei czytając każdą książkę z Harrym Hole.
Kryminał skrojony na miarę czasów, bardzo dobrze stworzona intryga i liczne wątki, które dają się logicznie wyjaśnić, a w wielu książkach tego na prawdę brak. Motywacja mordercy, żeby zabijać wyłącznie kobiety, które...

To moje pierwsze spotkanie z autorem, dużo dobrego o nim słyszałam, a jakoś dopiero teraz sięgnęłam po jego twórczość. Bardzo wciągająca historia, fajnie budowane napięcie, skandynawskie klimaty i ciekawi bohaterowie. Na plus postać Harry’ego Hole’a - w wielu książkach denerwują mnie nienaturalne zachowania detektywów, na siłę przedstawianych jako zupełni outsiderzy, ale...

Po przeczytaniu "Pierwszego śniegu" jasnym stało się dla mnie dlaczego w Hollywood postanowili zignorować poprzednie części przygód Harry'ego i przejść bezpośrednio do zekranizowania SIÓDMEJ powieści z serii. To brzmi niezwykle głupio, ale akurat powieści Nesbø dosyć dobrze radzą sobie jako pojedyncze tytuły. Więc może to i dobry plan. Inna sprawa, że film nie został...

Kapitalna pozycja, choć nieco słabsza od poprzednich tomów. Być może z tego względu, że do wielu odpowiedzi udało mi się dojść przed oficjalnym wyjaśnieniem.

Obejrzałem również ekranizacje. Jest zdecydowanie słabsza od książki. Też po prostu jako film - nie prezentuje się najlepiej.
Wydaje mi się że najwiekszym problemem tego typu ekranizacji jest skondensowanie potężnej...

Bardzo dobry kryminał, ciekawa, filmowa fabuła. Dobra pozycja dla osób rozpoczynających przygodę z kryminałami!

Dyskusje

14 852