W imię czego ta ofiara. Obóz Narodowy wobec Powstania Warszawskiego

Capital
ONR Powstanie Warszawskie NSZ NOW
historia
ONR Powstanie Warszawskie NSZ NOW

Książka „W imię czego ta ofiara?” porusza tematykę powstania warszawskiego – najbardziej tragicznego zrywu Polaków zarówno w czasie II WŚ, jak i w całym XX wieku. Publikacja ta nie jest jednakże monografią historyczną – jest to zbiór artykułów i wywiadów ludzi przede wszystkim wywodzących się z obozu narodowego, będącymi czynnymi uczestnikami powstania bądź osobami żywo...

Ciężko ocenić książkę, która składa się z dokumentów i refleksji, ponieważ wg. mnie te kategorie nie podlegają ocenie. Książka dla zainteresowanych tematem obozu narodowego i/lub Powstania Warszawskiego. Daję "bardzo dobry" ze względu na wyważone posłowie Jana Elgengarda.

• 1.7.II Wojna Światowa
  • 0.1.Do kupna