Cloning Terror: The War of Images, 9/11 to the Present

Okładka książki Cloning Terror: The War of Images, 9/11 to the Present
W. J. T. Mitchell Wydawnictwo: University of Chicago Press film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
University of Chicago Press
2011-01-01
2011-01-01
terroryzm klonowanie kultura wizualna

Okładka książki A Comics Studies Reader Thomas Andrae, Martin Barker, Bart Beaty, John Benson, David Carrier, Hillary Chute, Peter Coogan, Annalisa Di Liddo, Ariel Dorfman, Thierry Groensteen, Robert C. Harvey, Charles Hatfleld, Jeet Heer, M. Thomas Inge, Gene Kannenberg Jr., David Kasakove, Adam L. Kern, David Kunzle, Pascal Lefèvre, John A. Lent, W. J. T. Mitchell, Amy Kiste Nyberg, Fusami Ogi, Robert S. Petersen, Anne Rubenstein, Roger Sabin, Giilbert Seldes, Art Spiegelman, Fredric Wertham, Joseph Witek, Kent Worcester
Ocena 8,0
A Comics Studi... Thomas Andrae, Mart...