Sex. Poezja czy rzemiosło. cz.II.

Okładka książki Sex. Poezja czy rzemiosło. cz.II. Piotr Pawlukiewicz
Okładka książki Sex. Poezja czy rzemiosło. cz.II.
Piotr Pawlukiewicz Wydawnictwo: Rhetos poradniki
poradniki
Rhetos
2005-01-01
2005-01-01

Okładka książki Wielki Foch Aneta Liberacka, Anna Maria Pudełko AP
Wielki Foch Aneta Liberacka, An...
Okładka książki Ostateczna bitwa o rodzinę Piotr Glas, Jacek Pulikowski
Ostateczna bit... Piotr Glas, Jacek P...
Okładka książki Moc Milczenia Przeciw Dyktaturze Hałasu Nicolas Diat, Robert Sarah
Moc Milczenia ... Nicolas Diat, Rober...

✔️Modlitwa jest zalecana jako rozwiązanie większości małżeńskich problemów.
✔️Po przeczytaniu całej książki można dojść do wniosków, że życie w czystości gwarantuje szczęśliwe małżeństwo.
✔️Autor miejscami sypie upraszczającymi (i mało związanymi z rzeczywistością) tekstami.
✔️Opisy mogą się okazać zbyt naturalistyczne dla wrażliwców.
✔️Książka porusza tematy, o których rzadko się mówi w katolickim środowisku.

✔️Modlitwa jest zalecana jako rozwiązanie większości małżeńskich problemów.
✔️Opisy mogą się okazać zbyt naturalistyczne dla wrażliwców.
✔️Książka porusza tematy, o których...

Nie znam nikogo, kto mówiłby o relacjach damsko-męskich lepiej niz ks. Pawlukiewicz. Doskonale ujął to ks. Maliński w przedmowie: "ks. Pawlukiewicz trudne do przyjęcia, a nawet bolesne treści zaopatruje w swoisty środek znieczulający"
Z właściwym sobie humorem, ale mądrze, życiowo, obrazowo i na przykładach- tak ks. Pawlukiewicz mówi o miłości- także w wymiarze fizycznym, bliskości, czystości, kobiecości i męskości.
Książka dla wszystkich -nade wszystko dla młodych, nastolatków, którzy wkraczają dopiero w relacje. Wiele jednak mogą skorzystać z niej także narzeczeni, małżonkowie, nawet z dużym stażem.

Wiele słów zostaje w pamięci na dłużej, ja zapamiętałam m.in: "Jeżeli twój narzeczony nie boi się Boga, to twoje małżeństwo będzie jak gra losowa"
Część rozważań miałam okazję słyszeć na żywo 😊 dziś już zostają tylko nagrania audio i ta właśnie książka, którą śmiało można nazwać kultową.

Bardzo polecam tę pozycję wszystkim interesującym się problematyką seksualności i cielesności – zwłaszcza wierzącym narzeczonym i małżonkom. Najbardziej mi się spodobało to, że duża część książki omawia z życia wzięte sytuacje i proponuje sensowne rozwiązania. Nawet przy poruszaniu kwestii najbardziej osobistych autor szanuje wybory swoich czytelników i ich nie piętnuje, co nie zawsze się zdarza, gdy autorem jest właśnie ksiądz. Myślę, że w książce zachowano dobrą proporcję między tłumaczeniem pozycji Kościoła a spojrzeniem na kwestie indywidualne, które nie zostały do końca rozstrzygnięte przez duchowieństwo, jak chociażby wątek seksualności senilnej. Również wywyższana przez KK czystość jest pokazana z nieco innej perspektywy niż dotychczas. Nie będę zdradzać szczegółów, ale mogę śmiało powiedzieć, że ta pozycja niezwykle oryginalnie przedstawia znudzone kwestie. Obrazowe przykłady ułatwiają zapamiętanie wskazówek, a o to przecież chodzi w tego typu książkach :) Chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na format, który sprawia, że książkę przyjemnie trzyma się w ręku, w ogóle oprawa jest solidna, a i aspekt wizualny cieszy oko. Będę do tej pozycji wracać. Serdecznie polecam!

Człowiek, którego można było słuchać godzinami. Na szczęście też pisał. Dla mnie osobiście - ostatnia ostoja kościoła, który dziś... kopie sobie sam grób.
Z humorem, żartem, przymrużeniem oka, ale też poruszając przy tym ważne, życiowe kwestie - trafiał do wielu. Niezapomniany.
Zdecydowanie warto.

Zdecydowanie warto.

Słuchałem audycji nagrania, teraz chce pogłębić temat czytając książkę. To są ważne, aktualne i wartościowe tematy dla każdego! polecam!

To konferencja, której powinno się słuchać przynajmniej raz w roku. Dlaczego? Żeby pamiętać, że seks (ale nie tylko seks) może być piękny niczym poezja, albo może okazać się brudnym rzemiosłem, która bardziej przypomina taplanie się w błocie niż uniesienie. Kiedy słuchałam jej wiele lat temu, zaczęłam marzyć o pięknym małżeństwie, rodzinie, w której dominuje miłość, zrozumienie, w której mąż z radością wraca do domu po pracy, a w której zona jest doceniana i wspierana. I taką mam :-) Dzięki średniowiecznemu katolickiemu podejściu do życia - także do seksu.

W dzisiejszych czasach trudno jest czasem zrozumieć sens przykazań, które zostały nam dane tysiące lat temu. Ks. Pawlukiewicz w piękny i prosty sposób wyjaśnia w tej książce, że szóste przykazanie nie straciło na aktualności. Zmieniło się podejście do seksu, wartości katolickie są często wyśmiewane, jednak autor w humorystyczny i subtelny sposób przekonuje, że seksualność jest czymś pięknym, czego nie wolno sprowadzać jedynie do kilkuminutowego fizycznego aktu. Polecam tę lekturę zwłaszcza młodym osobom, które w napływie wielu informacji i porad płynących m.in. z mediów, mogą miec problem z rozeznaniem, co jest dla nich dobre, a co niekoniecznie.

Polecam tę książkę wszystkim młodym ludziom,którym w głowie zaczynają pojawiać się myśli o seksie. Jest to książka napisana prostym językiem, więc zrozumie ją każdy. Czyta się ją bardzo szybko i w żadnym momencie się nie nudzi, ponieważ jest w niej zawarte mnóstwo żartów, żarcików. Mi. Osobiście bardzo pomogła w relacji z chłopakiem, ponieważ nie wiedzieliśmy gdzie są granice, a jak to jest "po Bożemu", po co ta wstrzemięźliwość, itd. Ksiądz Pawlukiewicz porusza bardzo intymny temat, w taki sposób, który zupełnie nie krępuje czytelnika. Mogę też śmiało stwierdzić, że znajduje się w niej "samo mięso", nie ma sztywnych definicji, długich opisów. To po prostu konferencja Księdza, który po męsku, konkretnie przedstawia temat. Drodzy rodzice, pedagodzy - Wam też ta książka zrobi dużo dobrego w relacji z młodymi, coby im coś podpowiedzieć, a nie wystraszyć, narobić "siary", bo wiadomo temat krępujący. polecam!!

Książkę pochłonęłam wręcz jednym tchem. Dane było mi wysłuchać kilka lat temu tego wykładu na żywo, a teraz powrócić do niego kolejny raz w książce. Piszę kolejny raz, bo to jest  pozycja do której chce się wracać. A nieczęsto trafiam na takie perełki.
W treści poruszony zostaje temat, który w założeniu powinien być raczej "odległy" z racji profesji, ale Ksiądz Pawlukiewicz nie boi się trudnych pytań, także tych związanych z seksem. Można by rzec: "A co Ksiądz może widzieć o seksie?" Na to pytanie odpowiada sam autor: "A czy kardiolog musi chorować na serce?" i przytacza kolejne wątki z wieloletniego doświadczenia duszpasterskigo. W niecodzinny sposób pochyla się w nad fenomenem męskości i kobiecości. Porusza zagadnienia tożsamości kobiety i mężczyzny, podobieństw i różnic obu płci, relacji chłopak - dziewczyna oraz relacji w rodzinach, przygotowania do odpowiedniego ojcostwa i macierzyństwa itd. Prostym i przystępnym językiem opowiada o sensie i wartości czystości przedmałżeńskiej, istocie i pięknie współżycia małżeńskiego i wielu innych sprawach, które odkrywamy na różnych etapach rozwoju związku.
Dowartościowuje przy tym nasze człowieczeństwo i mocno podkreśla, że esenscją miłości jest wolność.  Robi to w sposób zdumiewający, bardzo prosty, a jednocześnie niezwykle barwny. Jest wnikliwym obserwatorem ze wspaniałym poczuciem humoru. Każdy, kto choć raz spotkał ksiedza Pawlukiewicza przyzna mi rację, że rzadko ma się do czynienia z takim mówcą. Szczerze polecam.

Rewelacyjna książka, a w zasadzie książeczka, którą można śmiało przeczytać w jeden wieczór, daje do myślenia. W zasadzie już sam tytuł daje do myślenia :-) Bardzo ładnie napisana, czyta się z przyjemnością i ciekawością. Polecam wszystkim, zwłaszcza młodym parom, narzeczonym ale też młodym małżeństwom.
Pozdrawiam

Pozdrawiam