Norweski dziennik. Północne wiatry

Okładka książki Norweski dziennik. Północne wiatry
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Norweski dziennik (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Norweski dziennik (tom 3)
Fabryka Słów
2017-11-17
2007-07-20

Okładka książki Epidemie i zarazy Michał Cholewa, Jakub Ćwiek, Rafał Dębski, Tomasz Duszyński, Anna Kańtoch, Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk, Paweł Siedlar
Ocena 6,2
Epidemie i zarazy Michał Cholewa, Jak...
Okładka książki Dobić dziada Andrzej Łaski, Andrzej Pilipiuk
Ocena 6,5
Dobić dziada Andrzej Łaski, Andr...
Okładka książki Strasznie mi się podobasz Rafał Dębski, Dariusz Domagalski, Magdalena Kozak, Marcin Mortka, Andrzej Pilipiuk, Adam Przechrzta
Ocena 6,3
Strasznie mi s... Rafał Dębski, Dariu...

Oficjalne recenzje i

Norweska gra

349 28 123

Trochę namieszane pod koniec. Pierwsze dwa tomy okej. Tutaj było wszystko "zamazane i niewyraźne." Nie mógłbym z czystym sercem polecić.

Po niepotrzebnej drugiej części w końcu coś zaczęło się dziać. Nie będę się znęcał nad recenzją trzeciej części - książka ma te same wady co druga, tylko więcej akcji. Posłowie autora mówiące, że trylogia była formą terapii na poradzenie sobie z depresją z dzieciństwa, trochę tłumaczy sens wydania tego. Widocznie złożenie tego w jeden sensowny tom byłoby niewystarczające.

Trzeci tom daje jakos rady.

Warto poczytać opinie innych, jest w nich duzo prawdy....
Jako calosc jak na Pilipiuka mierne.
Moim zdaniem najsłabsze dzielo, które stworzył.
Duzo wyjaśnia sie w "poslowie", ale to nie zwiększa oceny i nie poprawia przeciez jakości trylogii.

Trzeci tom daje jakos rady.

Warto poczytać opinie innych, jest w nich duzo prawdy....
Jako calosc jak na Pilipiuka mierne.
Moim zdaniem najsłabsze dzielo, które stworzył.

Najlepsza część cyklu, ale jako całość słabizna. Tutaj przynajmniej coś się dzieje i jest parę zaskakujących momentów. Bohaterów będę miło wspominać pomimo ich nieznośnego manieryzmu

Średnio polecam, jak na Pilipiuka to chyba raczej wyrzucenie czegoś z siebie niż książka, która bawi, uczy, odkurza pamięć o fascynujących dawnych sprawach.

Podobne wrażenia jak poprzednie 2 części. Jedna z nielicznych książek Pilipiuka, która mi nie przypadła do gustu.

Przeczytane ale raczej nie wrócę. Jak dla mnie przydługawe i nie weszłam w historię

Doczekałem się tomu 3.Czytałem i byłem zachwycony.Świetny język,zabawa.Rok w 1986.Tak zaczyna się przygoda z Jakubem.

Cały cykl zmęczył mnie potwornie. Okolicznościa łagodzącą jest fakt, że to początki pisarskie Pilipiuka.

Literatura piękna to nietrafiona kategoria. Książka jest dla młodzieży. Po zredagowaniu i usunięciu szczeniackich odniesień mogłaby być ciekawą fantastyką dla dorosłych.

Dodaj cytat z książki Norweski dziennik. Północne wiatry