Norweski dziennik. Obce ścieżki

Andrzej Pilipiuk Cykl: Norweski dziennik (tom 2)
2017-11-10
2006-09-22
Fabryka Słów
powieść przygodowa
amnezja intryga literatura polska literatura przygodowa poszukiwanie własnej tożsamości przygoda szpieg

2017-11-10
Fabryka Słów

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Plaże, wiersze i księżniczki

0 Link do recenzji

Druga część historii także nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Wręcz dłużyła się w audiobooku.

Jakoś nie wciągnęła mnie ta powieść. Pomijając, że czytałam ją dość długo, za dużo zwrotów akcji w niej nie było. Średnio polecam i liczę, że kolejna część będzie lepsza.

Średnio polecam, jak na Pilipiuka to chyba raczej wyrzucenie czegoś z siebie niż książka, która bawi, uczy, odkurza pamięć o fascynujących dawnych sprawach.

Według mnie słabiutko. Sama akcja wlecze się niemiłosiernie, tajemnica która była atutem pierwszej części gdzieś się właściwie zapodziała. Patetyczny język i mega sztuczne dialogi rażą niemiłosiernie. Nikt w taki sposób nie rozmawia, a już na pewno nie żaden Wędrowycz... Monarchizm także jest tu za nadto uwypuklony. Sięgnę po ostatnią część tylko dlatego że nie lubię zostawiać ...

Znowu w Norwegii!

Ale nie tylko! Tym razem nasz przesympatyczny bohater zwiedzi kawałek świata, pozna (kolejne) księżniczki i... wpakuje się w kolejne kłopoty.

Wydaje mi się, że z każdą stroną całej trylogii jest coraz lepiej, coraz ciekawiej. Akcja i postacie niestety bywają strasznie zagmatwane. To duży minus. Autor na siłę próbuje urozmaicić książkę wątkami...

Na półkach: , , , ,

Kontynuacja cyklu Dziennik Norweski w podobnym stylu jak pierwsza część.
Jednak chyba słabsza.
Po drugiej części zdecydowanie uważam, że jestem już chyba za „dorosły” na tego typu literaturę, na tym poziomie językowym.
Czyta się dobrze, ale fabuła zaczyna nudzić, wlecze się jak „flaki z olejem”.
Akcja bez dynamiki, rwana.
Brak Macieja Wędrowycza, który ożywi...

Ta seria to chyba równia pochyła. Po pierwszym tomie miałem wątpliwości czy sięgnąć po drugi. Licząc na poprawę sięgnąłem i była to strata czasu.

Ciekawa.

Całkiem fajny cykl :)