Norweski dziennik. Obce ścieżki

Oficjalne recenzje i

Plaże, wiersze i księżniczki

Link do recenzji

347 28 120

Wodolejstwo,nudy, gorsze niż pierwsza cześć. 3 pójdzie z obowiązku, zdecydowanie nie polecam. Jest wiele innych znacznie ciekawszych książek tego autora, a cykl lecę niestety z przymusu.Do odhaczenia i na wirtualną półkę.

Pilipiuk sam siebie nazywa "wielkim grafomanem". Zazwyczaj podchodziłem do tego z przymrużeniem oka. Uważałem, że zawsze jakimś pomysłem na fabułę się wybroni. Jest to jedna z niewielu książek, które wskazałbym bez wahania jako przykład grafomanii. Rzadko kiedy książką doprowadza mnie do chęci odłożenia jej. Tak było przy kolejnych pojedynkach na bezsensowne wierszyki, albo...

Księżniczki i "kicie" są nie do zniesienia. Jednak ciekawa jestem do czego autor dąży więc mimo wszystko sięgnę po kolejny tom.

Bardzo dobra książka, ale więcej szczegółów tradycyjnie w linku! ;)

Księżniczki, konie...a na końcu agent, tak w skrócie.
No ja Ciebie proszę...Drugi tom jeszcze gorszy od pierwszego.
Absolutnie nie dla dojrzałego czytelnika.
Wodolejstwo pierwsza klasa.
A do tego ja wiem... erotyzm rodem z kraju kwitnącej wiśni, kto czytał ten wie :) Nawet przez chwile myślałem, ze autora poniesie :P, ale w końcu to książka dla młodzieży i nic z tych...

Lambada grana na skrzypcach!!!

Druga część historii także nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Wręcz dłużyła się w audiobooku.

Jakoś nie wciągnęła mnie ta powieść. Pomijając, że czytałam ją dość długo, za dużo zwrotów akcji w niej nie było. Średnio polecam i liczę, że kolejna część będzie lepsza.

Średnio polecam, jak na Pilipiuka to chyba raczej wyrzucenie czegoś z siebie niż książka, która bawi, uczy, odkurza pamięć o fascynujących dawnych sprawach.

Według mnie słabiutko. Sama akcja wlecze się niemiłosiernie, tajemnica która była atutem pierwszej części gdzieś się właściwie zapodziała. Patetyczny język i mega sztuczne dialogi rażą niemiłosiernie. Nikt w taki sposób nie rozmawia, a już na pewno nie żaden Wędrowycz... Monarchizm także jest tu za nadto uwypuklony. Sięgnę po ostatnią część tylko dlatego że nie lubię...

1 953
  • Fantastyka