W pustyni i w puszczy

Opinie [1 265]

Przeczytałem tą książkę po 25 latach, od terminu przerabiania w szkole. Prawie dojrzałem, aby ją zrozumieć. Staś jest dla mnie uosobieniem wzoru dojrzewania. Ile to chłopców, mężczyzn chciało by jak Staś stoczyć przygodę, zastrzelić lwa, uratować piękną... esencja rycerskiego etosu. Piękna książka. Tak się zasiedziałem przy oknie i zauroczyłem, że aż przeziębiłem. Piękna...

Właśnie skończyłam tą książkę nie wiem zbytnio co o niej powiedzieć . Uważam że fajne w tej książce była fabuła chociaż rozwijała się bardzo wolno . Podobało mi się również to jak Henryk Sienkiewicz opisywał uczucia dzieci podczas przygody .Natomiast uważam że akcja rozwija się zbyt powolnie i przez to czytelnik nudzi się czytając tą książkę tak przynajmniej miałam ją ....

Chyba najgorsza książka jaką czytałam, została przez mnie przeczytana w 4 klasie i nic z niej nie zrozumiałam

Podziwiam Sienkiewicza za to dzieło. Napisać coś tak oderwanego od polskiej rzeczywistość, z takimi szczegółami i wiedzą. Jak dla mnie to wielki wyczyn.

Jedna z ciekawszych lektur szkolnych, ale też nie powalała na kolana. O wiele przyjemniejszy jest film i to przy nim chyba zostanę.

Ta książka nie podobała mi się, jest napisana ciężko. Osobiście myślę że jest za dużo opisu. fabuła całkiem okej, przyzwoicie. JA NIE POLECAM

moim zdaniem książka bardzo nudna w przeciwieństwie do filmu ja po przeczytaniu pierwszych stron się już znudziłam-Nie polecam

Sienkiewicza książki bardzo lubię . Przyjemnie się je czyta. Fabuła w pustyni i w puszczy niebanalna. Trochę przygody, przyjaźni, polityki. Dzieło warte przeczytania.

Jak czytałam w Pustyni i w Puszczy x lat temu to ta książka w ogóle mnie się nie spodobała. Czytałam co 2 stronę, by było szybciej, a teraz jak wróciłam do niej to zupełnie inaczej było. Powieść wydała mi się ciekawsza.

Kozakksiążka

40 765