Poezje

1974-01-01
Firma Księgarska Olesiejuk
poezja
2017-09-01

stosunek liczby wierszy o wiośnie i kwiatach do wierszy o całowaniu/kochaniu jakiegoś faceta jest zdecydowanie zbyt niski

Gdzieś pomiędzy słowami o słodkiej miłości a westchnieniami smętnej tęsknoty zawieszony jest subtelny humor, który tak lubię w wydaniu Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Uwielbiam przede wszystkim jej krótkie formy, gdy w zaledwie czterech wersach zamyka się wszystko, co istotne dla przedmiotu dziełka.

Są też takie wiersze, które znam na pamięć jeszcze z jesiennych wieczorków...

Na półkach: , , , , , ,

Wracam do tych wierszy po bardzo długim czasie.Niestety przez te wszystkie lata zapomniałam jak niektóre z nich naprawdę mocno kochałam.Teraz po lekturze pamięć wróciła i witam się z nimi jak ze starymi przyjaciółmi.Strasznie odeszłam od czytania poezji,a przecież kiedyś czytałam jej mnóstwo.Cóż,jestem sobą na serio rozczarowana.Książka na nowo rozbudziła moją miłość więc...

W pewnym momencie zacząłem już czytać tylko na wyrywki. Kręcenie bibelotów mi się znudziło. "Kobieta Ikar leci dłużej...". Kto wie o co chodzi, ten się nie zdziwi.

Doceniam rytm.

To wspaniałe, że omawialiśmy poezje tej autorki w szkole. W innym wypadku mogłabym się z nimi po prostu nie zetknąć. A szkoda, bo to wszystko jest po prostu piękne. Najbardziej upodobałam sobie 'Dansingi'...

Słodsza od miodu jest dla mnie poezja Marii P.J. Mistrzowskie Wiele "pocałunków" znam na pamięć. Nieraz żonie deklamowałem w jakieś romantycznej scenerii.

Dyskusje

• Poezja