Zibaldone. Notatnik myśli

2017-01-01
2017-01-01
Stanisław Kasprzysiak
pesymizm nihilizm romantyzm

Notatnik myśli z oczywistych względów nie jest tak lekko napisany jak "Dziełka moralne" ale to równie potężna rzecz. Lektura upewniająca, że Leopardi był myślicielem tego samego formatu co sto razy bardziej popularny Schopenhauer (który z zachwytem wyraził się o pismach Włocha w II tomie swego opus magnum). Intryguje fakt, że ani Schopenhauer ani wielu innych tytanów...

• Chcę w prezencie
  • B. Filozofia