ŚLĄSKIE EPIZODY WOJENNE. DRUGA WOJNA ŚWIATOWA. Tom 2

Okładka książki ŚLĄSKIE EPIZODY WOJENNE. DRUGA WOJNA ŚWIATOWA. Tom 2
Jacek CieleckiMirosław Leśniewski Wydawnictwo: Archiwum - System Seria: śląskie epizody wojenne powieść historyczna
powieść historyczna
śląskie epizody wojenne
Archiwum - System
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Operacja Brunhilda Robert Primke, Maciej Szczerepa
Ocena 7,0
Operacja Brunh... Robert Primke, Maci...
Okładka książki W kręgu skarbów i tajemnic Dolnego Śląska Robert Primke, Maciej Szczerepa
Ocena 6,0
W kręgu skarbó... Robert Primke, Maci...
Okładka książki Kierunek Festung Breslau. Natarcie 6 Armii w kierunku wrocławskim od 8 do 15 lutego 1945 roku. Robert Primke, Maciej Szczerepa
Ocena 6,8
Kierunek Festu... Robert Primke, Maci...
Okładka książki Bóbr 1945. Za liniami wroga. Zwiadowcy, spadochroniarze, uciekinierzy z "festung Glogau" Robert Primke, Maciej Szczerepa
Ocena 8,6
Bóbr 1945. Za ... Robert Primke, Maci...

II Tom Śląskich Epizodów Wojennych za mną.
Nie wiele różni się od tomu pierwszego, zwłaszcza w koncepcji. Znowu mamy zebrane fragmenty działań wojennych dziejących się na obszarze Dolnego i Górnego Śląska.
Czytając drugą część serii odniosłem wrażenie, że poszczególne rozdziały są znacznie bardziej rozbudowane niż w tomie I. Co tutaj mamy?
Będziemy świadkami wizyty samego Hitlera w Jełowej. Prześledzimy zmagania 31 ochotniczej Dywizji Grenadierów SS. Następnie prześledzimy historię Twierdzy Opole. Walki 213 Dywizji Strzeleckiej w rejonie Lubina. Operacji lotniczej, która doprowadziła do zagłady Głogowa. Zdobycie Bolesławca przez Armię Czerwoną. Działania lotnicze na pogórzu Izerskim. Pod koniec poznamy dzieje pancernego asa Stiepana Michajłowicza Zaboriewa oraz użycie ogniomiotaczy w walce o Breslau.
Rozdziały nie są suche- wiele z nich zawiera wspomnienia bezpośrednich uczestników wydarzeń. Ponadto są ilustrowane zdjęciami i niekiedy mapami.
Czyta się szybko, gdyż język jest przystępny. Niestety format opracowania sprawia, że czasami są one przeładowane informacjami.
Dobra kontynuacja tomu pierwszego. Dla miłośników historii i osób chcących poznać historię regionu.

II Tom Śląskich Epizodów Wojennych za mną.
Będziemy świadkami wizyty samego...

Dodaj cytat z książki ŚLĄSKIE EPIZODY WOJENNE. DRUGA WOJNA ŚWIATOWA. Tom 2