rozwiń zwiń

Okładka książki Prezentacje naukowe. Praktyczny poradnik dla studentów, doktorantów i nie tylko.
Piotr Wasylczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN poradniki
poradniki
Wydawnictwo Naukowe PWN
2017-01-01
2017-01-01
9788301192136
konferencja wystąpienie doktorant prezentacja nauka student powerpoint

Okładka książki Publikacje naukowe. Praktyczny poradnik dla studentów, doktorantów i nie tylko. Piotr Siuda, Piotr Wasylczyk
Ocena 7,3
Publikacje nau... Piotr Siuda, Piotr ...

Takie rzeczy powinny być ujęte w obowiązkowym programie studiów - jeśli nie I czy II stopnia, to już na pewno III stopnia. Podobnie ma się rzecz z kolejną książką tego autora - "Publikacje naukowe". To nie powinna być wiedza tajemna. Tym bardziej, chapeau bas za te publikacje! Autor pisze z perspektywy ścisłowca, nie wszystko pasuje dla humanistów, ale inteligentni powinni ogarnąć :)

Praca P. Wasylczyka to obowiązkowa pozycja dla osób, którym zdarza się przygotowywać prezentacje naukowe, ale i nie tylko. Tytuł jest adekwatny do treści, książka nie jest zbyt obszerna, a mimo to zawiera wiele pomocnych uwag. W tym elemencie jest autor chciał udowodnić, że da się napisać poradnik, który może być ciekawy i pozwalający przyswoić zawartą w nim wiedzę w trakcie jednego wieczora. Książeczka ta nie należy do najtańszych, lecz jest warta tych pieniędzy. Polecam.

PLUSY I MINUSY:
[+] Przystępna i konkretna treść;
[+] Unikalne porady (przydatne dla umysłów ścisłych, jak i humanistów, studentów, jak i wykładowców);
[+] Oprócz przykładów, autor podaje szereg ćwiczeń.