Dziewczyna, która wiedziała za dużo

Okładka książki Dziewczyna, która wiedziała za dużo
Jayne Ann Krentz Wydawnictwo: Amber Cykl: Burning Cove (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Burning Cove (tom 1)
The Girl Who Knew Too Much
Amber
2017-11-16
2017-11-16
Joanna Nałęcz
marzenia miłość zbrodnia sekrety ucieczka sława skandal zaufanie

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Zacznę od tego, że książki tej autorki są super na lżejsze dni. Jest to autorka bardziej kryminałów, ale z wątkiem romantycznym. Nie przykrywa on jednak całej akcji. Od początku do końca chcecie wiedzieć co będzie dalej. Pewien notes, pewna dziewczyna, która musi zmienić tożsamość. Małe miasteczko, plotkarska gazeta, magik i właściciel hotelu. Co to za notatnik? Tego musicie dowiedzieć się sami :) polecam!

Początkowo ta książka mnie nie zachwyciła. Na dzień dobry mamy wprowadzonych kilka pozornie niezwiązanych ze sobą wątków, przez co trudno się połapać, o co tak właściwie chodzi i kto kim jest. Mamy tajemnicze morderstwo i bohaterkę, która musi uciekać i zmienić swoją tożsamość, żeby ocaleć. W narracji brakowało mi efektu wow, który by sprawił, żebym nie mogła się oderwać i chciała jak najszybciej poznać zakończenie. Urzekły mnie jednak czasy, w których to wszystko się dzieje. Przenosimy się do lat 30′ ubiegłego wieku, do Stanów Zjednoczonych. I tutaj już jestem zauroczona – strojami, zachowaniami bohaterów, ich wypowiedziami i manierami. To trochę inny świat niż ten, który my znamy. I chyba właśnie to najbardziej mi się spodobało. Uważam, że właśnie dla takich smaczków warto tę książkę przeczytać.

Początkowo miałam duży problem z tą opowieścią. bo co przewróciłam kartkę, autorka dokładała kolejną intrygę i już nie wiedziałam, czy to jest o zamordowanej przez notatnik, utopionej w basenie czy aktorach odwiedzających ekskluzywny hotel dla gwiazd. Szczęśliwie autorka wiedziała co robi i tak pięknie powiązała wszystko ze sobą, że aż byłam pod wrażeniem. I ten morderca, którego nie odgadłam, no czapki z głów. Gdyby nie początkowe zamieszanie, oceniłabym wyżej. Ale mam ochotę na dalszy ciąg cyklu, więc... było ok.

Po prostu nudna i nijaka.

Po prostu nudna i nijaka.

Przyznam, że to jedna z lepszych książek tej autorki - polecam!

Przyznam, że to jedna z lepszych książek tej autorki - polecam!

Ciekawa historia kryminał młodej sekretarki która ma nieszczęście odnajdywania zwłok. W pogoni za mordercą zakochuje się w przystojnym ex magiku właścicielu hotelu dla gwiazd Hoolywoodu

Nie wiem co można twórczego napisać o tej książce? Taka sobie, jak na kryminał to intryga była dość słaba i naciągana, trochę pomieszały się wątki, jednak trup słał się gęsto.
Mam wrażenie, że autorka chciała przedobrzyć- zrobić: romans, kryminał i opowieść szpiegowską. Została naiwna książka taka sobie, którą jak pewnie zostawicie na półce i odhaczycie jako przeczytaną, to za pół roku nie będziecie pamiętać o czym była.
Niemniej jednak, jest zima, a wtedy czyta się dużo i prawie wszystko

Początek ciekawy, a potem jakoś tak wszystko się "rozmemłało". Jak autorce z galerii interesujących bohaterów - były magik, ekscentryczny wynalazca, wyrafinowany morderca, sekretarka-dziennikarka uciekająca przed nieznanym zagrożeniem, nowa gwiazda kina... itd.. - udało się stworzyć tak nudną opowieść to dla mnie zagadka.

Czytałam wersję oryginalną. Polecam.

Czytałam wersję oryginalną. Polecam.

Dodaj cytat z książki Dziewczyna, która wiedziała za dużo