Wielka ilustrowana encyklopedja powszechna Wydawnictwa "Gutenberga". Tom IX

Okładka książki Wielka ilustrowana encyklopedja powszechna Wydawnictwa "Gutenberga". Tom IX praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Kurpisz Seria: Wielka ilustrowana encyklopedja powszechna Wydawnictwa "Gutenberga" encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Wielka ilustrowana encyklopedja powszechna Wydawnictwa "Gutenberga"
Wielka ilustrowana encyklopedja powszechna Wydawnictwa "Gutenberga". Tom IX
Kurpisz
1995-01-01
1995-01-01
838660008X

Tom dziewiąty znanego, sławnego, zasłużonego i wyjątkowego reprintu encyklopedii, która powstała w okresie międzywojennym, w II Rzeczypospolitej. Praca wielu osób zaowocowała wtedy wydaniem tej wspaniałej i nietuzinkowej encyklopedii, która swoją objętością i rozmachem realizacji oraz pomysłem przyćmiewa wiele późniejszych dokonań tego typu. Bogactwo haseł i ilustracji, poziom opracowania haseł i estetyka wykonania budzą nawet i dziś, po wielu latach podziw i uznanie. Ten tom nie odbiega jakością od swych poprzedników i zawiera hasła od "Lauda" do "Małpy".
Hasła opracowane zostały dawno temu i nie należy szukać w tym tomie nowych faktów, informacji, danych. Zawsze należy pamiętać o tym przy zabieraniu się do czytania, wertowania, lektury tomów należących do tejże encyklopedii. Wiele haseł reprezentuje tak wysoki poziom merytoryczny, iż można częstokroć i w czasach dzisiejszych z pożytkiem oraz przyjemnością się z nimi zapoznać. W tomie znajdziemy mnóstwo czarno białych ilustracji. Są one zebrane w specjalnych tablicach oraz znajdują się pod albo nad określonymi, wybranymi hasłami. W tomie znajdziemy także dwie duże, kolorowe ilustracje całostronicowe ukazujące lwa oraz zjawiska luminescencji.
Tom, który zasługuje na wysoką ocenę. Z wielkim szacunkiem dla pracy przedwojennych autorów encyklopedystów, chyląc przed nimi czoła przyznaję dziewięć gwiazdek.

• Moja biblioteczka

Dodaj cytat z książki Wielka ilustrowana encyklopedja powszechna Wydawnictwa "Gutenberga". Tom IX